Motorola Razr 2019 je první véčko s ohebným displejem a pořádnou dávkou nostalgie Vypadá opravdu úchvatně

14.11.2019 11:53 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
  • V poslední době to vypadalo, že do ohebných telefonů se už moc dalších výrobců nepustí. Nicméně opak je pravdou.
  • Po zvláštním telefonu Flexpai od neznámé čínské firmy dorazil na trh Galaxy Fold od Samsungu, jež ale nebyl úplným úspěchem.
  • Huawei také oznámil ohebný Mate X, ale na trh se prozatím vůbec nedostal.
  • No a nyní představila ohebný telefon Motorola a vzkřísila tak telefon, který byl kdysi hitem.

Motorola Razr 2019 je prvním ohebným telefonem, který se inspiruje klasickým „véčkem“, které bylo v minulosti opravdu oblíbené. Samozřejmě už jsme psali také o Samsungu, který plánuje představit příští rok také véčko W20. Motorola ale udělala zmrtvýchvstání ikonického telefonu.

Motorola Razr přináší do smartphonů styl a provedení v novém směru. Konstrukce z prvotřídní nerezavějící oceli a 3D Gorilla Glass, vytváří ochrannou vnější skořepinu, která se příjemně drží. Stejně jako původní model Razr, i nový Motorola Razr je tenký a elegantní, přičemž se vyhýbá výraznému kontrastu v barvách a materiálech,“ popsala telefon v tiskové zprávě Motorola.

Ohebná Motorola má opravdu poměrně čistý design. Při zavřeném stavu se jedná o maličký telefon s 2,7“ displejem na přední straně. Po rozevření se už ale ukáže 6,2“ pOLED displej s rozlišením 2142 x 876 pixelů a poměrem stran 21:9. Displej je tak hodně podobný třeba těm u nových Xperií. 

Malý displej se hodí především k zobrazení notifikací a také si takto můžete vyfotit selfiečko kvalitnějším hlavním fotoaparátem a přitom se hezky vidíte. No a hlavní fotoaparát má 16 Mpx se světelností f/1.7, avšak jedná se o stejný senzor, který byl před dvěma lety ve OnePlus 6. To už nezní tak dobře. Ani OnePlus 6 totiž nefotili před dvěma lety nějak extra skvěle. Mělo jen dobrý/dostačují fotoaparát. Další nemilou zprávou je, že selfie kamerka, která je ukrytá ve výřezu, má pouze 5 Mpx a vypadá to, že to nebude žádná hitparáda.

Nepotěší také obrovské rámečky kolem displeje. U jablečného iPhonu 11 jsme si stěžovali, že ty rámečky jsou tlusté, ale u nové Motoroly jsou ještě tlustší. Upřímně to Motorole odpustím, protože se mi telefon celkově líbí. Co ale neodpustím je právě ten výřez, který tam vůbec nemusel být. Selfie kamerka je totiž u Razru zbytečná, když jde fotit i hlavním fotoaparátem a další speciální senzory ve výřezu nejsou.

Uvnitř telefonu pak tepe procesor Qualcomm Snapdragon 710, tedy už dva roky starý procesor, v kombinaci s 6 GB RAM a 128 GB vnitřním úložištěm. U takového telefonu bych čekal novější procesor, ale Motorola zřejmě chtěla posadit cenu co nejníže. Každopádně zde máme baterii o kapacitě 2510 mAh, což je zatraceně málo. Tělo telefonu je ale opravdu tenké a chápu, že se tam nevlezla větší baterie. S velkou výdrží ale počítat rozhodně nemůžeme.

Pojďme ale k samotnému ohebnému displeji a ohýbací konstrukci. Motorola spolupracovala s týmem domovského Lenova na pantu, který by co nejlépe ohýbal displej a zavíral telefon. Vypadá to, že se jim to povedlo. Pant totiž displej při zavření napne tak, aby nedošlo k nějakým ostrým ohybům a nepoškodil se. Část displeje se při zavírání dokonce zasune do spodní velké brady, ve které je schovaný reproduktor, čtečka otisků prstů a USB-C. Konstrukce vypadá opravdu propracovaně a zdá se, že by s ní nemusely být takové problémy jako u ohebného Galaxy Foldu.

Celkově jsem z Motoroly Razr 2019 nadšený. Je zde hodně chybiček, na které člověk přijde, ale prozatím to telefonu odpustím, protože se jedná od Motoroly o její prvotinu. Nicméně v případě, že by se společnost rozhodla udělat v budoucnu i druhou verzi… No, prostě už to nebude mít tak snadné.

Motorola Razr 2019 bude dostupná od prosince na vybraných evropských trzích za cenu 1499 dolarů, což je zhruba 42 tisíc korun s daní.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.