Motorola opět přemýšlí nad modularitou telefonů. Tentokrát ve formě ohebného Razru 2 Správná cesta? Nemyslím si

04.12.2019 10:43 / od Honza Nuc
JBL BAR 5.1
  • Je tomu pár týdnů, co Motorola představila svůj první ohebný telefon a zároveň znovuzrozenou legendu Motorola Razr 2019.
  • Podle nejnovějších patentů už usilovně pracuje na dalších ohebných telefonech. Tentokrát se jedná také o

V nákresech patentu vypadá nová ohebná Motorola při zavřeném stavu jako klasické "véčko", respektive je hodně podobná právě modelu Razr. Přední stranu zaujímá displej, zatímco zadní strana je čistá a lze vidět jen jednu čočku fotoaparátu.

Překvapení přijde až v momentě, kdy byste chtěli zařízení otevřít. Samozřejmě se odkryje velký ohebný displej, který dle patentu vypadá, že by mohl mít poměr 21:9, tedy stejně jako telefony Xperia nebo Motorola One Vision. Pořád ale žádné překvapení, že? To teprve přichází až ve chvíli, kdy se podíváte na zadní stranu telefonu. Ze zad trčí modul s fotoaparátem, který by měl ukrývat i další důležité komponenty telefonu. Popravdě to vypadá opravdu zvláštně a nemyslím si, že Motorola patent opravdu využije.

Nicméně podle dostupných informací by měl být "výběžek" modulární. To znamená, že by se dal vyměňovat a tím by se měnil třeba i výkon telefonu, další hardware, fotoaparáty a podobně. Už vám nestačí 64 GB uživatelská paměť a chcete lepší procesor? Ale prosím, tady máte modul se 128 GB pamětí a výkonným Snapdragonem... Přesně tak nějak by to asi mohlo fungovat. Nicméně všichni dobře známe, jak modulární telefony dopadly - nijak šťastně. Motorola zkoušela své Moto Mods, které nakonec odpískala. Stejně tak LG mělo modulární telefon LG G5, který taktéž nezaznamenal úspěch. Uvidíme tedy, jakou cestou se Motorola vydá.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.