Motorola Edge X30 má za sebou čínskou premiéru a stává se tak prvním telefonem se Snapdragonem 8 Gen 1, jenž půjde 15. prosince do prodeje.
Telefon má opět 144Hz OLED displej, dva nové 50Mpx fotoaparáty a 60Mpx přední kamerku, které je u speciální edice schovaná pod displejem.
Čínská cena telefonu v základní verzi odpovídá ceně Edge 20 Pro a o globálním vydání zatím nic nevíme.
Po týdnech spekulací máme konečně představenou novou vlajkovou loď Motoroly. Edge X30, jenž se má na Západě odhalit v lednu jako Edge 30 Ultra, je tak prvním telefonem s procesorem Snapdragon 8 Gen 1. Nakonec tedy Motorola předstihla Realme, které dnes rovněž odhalí svou vlajku pro rok 2022.
Nový telefon má elegantnější verzi designu, který už známe z levných telefonů Motorola. Záda jsou ze skla, rám z hliníku, ale bohužel chybí stále voděodolnost, bezdrátové nabíjení nebo jack pro sluchátka. Vepředu najdeme poté 6,7palcový OLED displej s rovnými boky, Full HD rozlišením a 144Hz frekvencí. Je tedy vesměs stejný jako v modelech Edge 20.
Reklama
Reklama
Pokud jde o hardware, díváme se na 8 GB RAM v základu a 128GB úložiště. Pochopitelně jsou obě paměti toho nejrychlejšího typu. Zařízení udrží v chodu 5000mAh baterie s 68W nabíjením a vše běží na Androidu 12 s novou verzí vlastní nadstavby. Hlavní vylepšení oproti Edge 20 Pro jsou však až v oblasti fotoaparátů, které jsou úplně jiné.
Drahý periskopický teleobjektiv je pryč a namísto toho dostáváme lepší ostatní senzory. Hlavním fotoaparátem je 50Mpx senzor OmniVision OV50A s optickou stabilizací a nechybí ani 50Mpx širokoúhlý snímač ISOCELL JN1, který je hlavním fotoaparátem v levných 5G telefonech z letošního roku. Dále je zde také 2Mpx senzor pro měření hloubky ostrosti a telefon umí natáčet až v 8K rozlišení.
Nejvíce pozornosti na sebe ale strhne přední 60Mpx kamerka. Tu najdeme ve výřezu uprostřed čela Edge X30, avšak v dražší verzi telefonu Edge X30 Special Edition zcela zmizí. Ve speciální verzi je stejný 60Mpx senzor schován pod displejem jako u Xiaomi MIX4. Prozatím ovšem nevíme, jak dobře se senzor schová a zda bude technicky na úrovni Xiaomi, nebo spíše ZTE či nedej bože Samsungu. O tomto faktu se výrobce moc nerozpovídal, takže nezbývá než čekat na první recenze.
Základní 8/128GB verze Edge X30 má stát po přepočtu a započítání daně jen 13,6 tisíc korun. To zní dobře, avšak v Evropě bude pochopitelně cena vyšší, protože podobnou částku stál v Číně také Edge 20 Pro, jenž se u nás dostal na 18 tisíc korun. Edge X30 Special Edition je poté v jediné verzi a stojí 17 tisíc korun. O globální dostupnosti obou modelů zatím výrobce samozřejmě mlčí.
Popis:You are only allowed to change your username once every 90 days. A record
of your username change will be displayed in your public profile, but your old
username will not be displayed.
Chyba formuláře
UŽIVATELSKÉ JMÉNO
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Úspěšně provedeno
FORMULÁŘ
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Informace
FORMULÁŘ
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Nějaká informace
NÁZEV PROBLÉMU
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Problém s přihlášením
UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL
Zadaný email není ve správném tvaru.
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Využijte pohodlné přihlášení facebookem bez nutnosti cokoli vyplňovat nebo se registrujte emailem. S uživatelským účtem si můžete zvolit jaké novinky si přejete od nás dostávat nebo třeba pod články diskutovat s ostatními uživateli.