Motorola Edge+ má horší foťáky než OnePlus 7T Pro, tvrdí DxOMark Utrácet očividně nemá smysl

04.06.2020 16:30 / od Honza Nuc
foto:  Motorola foto:  Motorola
  • Na model Motorola Edge+ jsme se těšili hodně dlouho, protože měl dorazit s krásným designem a oslnit výkonem i fotoaparáty.
  • Po designové stránce se telefon opravdu povedl, po těch dalších zmíněných už tolik ne. DxOMark teď navíc nepochválil ani fotoaparáty Motoroly.

Motorola Edge+ má hlavní 108Mpx senzor od Samsungu se světelností f/1,8 a optickou stabilizací. DxOMark v testu oceňuje, že Motorola dokáže vyfotit fotografie s vysokými detaily bez šumu, a to jak venku, tak i uvnitř. Kamera jako taková v testu prošla dobře, akorát jí bylo vytýkané, že fotografie jsou někdy málo saturované a potřebovaly by zvýšit expozici. 

Edge+ ale nemá pouze jednu hlavní kameru. Dále nabízí 8Mpx teleobjektiv s trojnásobným optickým zoomem, který ale podle DxOMark není nijak zvlášť dobrý a širokoúhlá kamera nemá tak široký záběr jako telefony konkurence. Navíc nedostal telefon pochvalu ani za rozmazání pozadí kvůli málo detailům a nedokonalým hranám objektů v popředí. Co se týče videa, to má opět hodně detailů a málo šumu. Stabilizace však není dokonalá a jde to poznat především při chůzi. Ve vnitřních prostorech navíc získává video lehký nádech do zelena, což není úplně ideální. 

Letošní vlajkový model od Motoroly získal v testu od DxOMarku průměrných 113 bodů, které ale stačily na to, aby se model umístil v první žebříčku v první top dvacítce. Je ale pravdou, že se Edge+ umístil dokonce pod starším modelem OnePlus 7T Pro, který je navíc podstatně levnější. Můžete tak tedy vidět, že přes 30 tisíc korun se pravděpodobně nevyplatí investovat.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.