Moto Z4 Play má mít 48Mpx foťák a čtečku otisků prstů v displeji ... a taky pořádnou cenovku

05.02.2019 15:00 / od Michal Šrajer
/Photos/DSC_0344.JPG
  • Moto Z4 Play by se mohlo představit už koncem února
  • Telefon nabídne kompatibilitu s Moto Mods, tenké rámečky kolem svého AMOLED displeje a Snapdragon 675
  • Zajímavě zní i nový 48Mpx fotoaparát či čtečka otisků prstů v displeji
  • Spekulovaná cena přesahující 11 tisíc korun už ovšem moc hezky nezní

Téměř každý den píšeme o Samsungu, Applu, Xiaomi nebo Huawei, ale nyní přišel čas také na Motorolu. O jejích dražších modelech bylo v poslední době ticho, ale dnes dostáváme várku nových informací a byla by škoda si Moto Z4 Play nepředstavit. Půjde totiž dost možná o velice zajímavý telefon vyšší střední třídy. 

Telefon nabídne modernizovaný, ale stále vesměs tradiční design, který u řady Moto Z známe už pár let. Tvary jsou tedy stejně a na svém místě zůstávají magnetické piny a výrazný fotoaparát. To všechno kvůli kompatibilitě s Moto Mods. Změny se tak udály hlavně vepředu, kde mají být tak tenké rámečky, že se do brady ani nevešlo logo výrobce.  

Vepředu se tak vystavuje zejména 6,22palcový Full HD+ AMOLED displej, který má jen maličkatý notch pro přední 16Mpx kamerku. Mimochodem velice zajímavou zprávou je, že má mít telefon v displeji také čtečku otisků prstů. Procesorem se stane Snapdragon 675 s 4/6 GB RAM a uložiště nabídne 64/128 GB. Potěší větší baterie s kapacitou 3600 mAh, což je výrazný nárůst oproti poslední generaci. Nabíjení proběhne přes USB-C a má být rychlejší než dříve.  

Zajímavý může být také hlavní fotoaparát. Je totiž dost možné, že Motorola vsadí tentokrát jen na jeden 48Mpx foťák, avšak nepůjde o již známý senzor z dílen Samsungu či Sony. Namísto toho by měla Motorola vsadit podle nejmenovaného zdroje na senzor od společnosti Q Technology. Je tedy velkou otázkou, jaké výkony bude tento fotoaparát podávat. Foťáky totiž zatím nepatřily ani jednou mezi silné stránky Motorol a bylo by fajn, kdyby se to konečně změnilo. 

Zejména už jen kvůli ceně, o které se zatím spekuluje. Moto Z4 Play by prý mohla stát čistě jen v přepočtu 11 tisíc korun. To znamená, že na našem trhu by byla cena ovšem daleko vyšší. Tím by se dostal tento model do konkurence OnePlus, ZenFonu 5z, Xiaomi Mi 8 a dalších. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.