Model 3 dovezl Teslu do prvního výdělečného období za poslední dva roky Snad to tak půjde dál

26.10.2018 12:30 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Tesla vykazuje první výdělečně čtvrtletí od roku 2016
  • Za třetí čtvrtletí si vydělala společnost konkrétně 312 milion dolarů, přičemž za stejné období loni prodělala více jak 600 milionů
  • Za úspěch může nový automobil Model 3, který je v USA obrovským prodejním hitem

Byť se to nemusí na první pohled zdát, tak Tesla nikdy nepatřila mezi úspěšné firmy. Jejich automobily započaly postupně revoluci a modernizaci celého průmyslu, ale samotná společnost se potácela vždy na hraně kolapsu. Důkazem je i fakt, že za celou dobu své existence zažila Tesla do teď jen dvě čtvrtletí, kdy vydělávala. Naposledy to bylo v roce 2016 a nyní se to stalo po třetí. Tesla se vrátila na výsluní, a to ve velkém stylu.  

Elon Musk a jeho společnost vsadily všechno na nový Model 3, který se nakonec ukázal jako obrovský hit a automobil je jedním z nejprodávanějších v USA. Díky tomu vykazují tržby v posledním čtvrtletí velký nárůst. Tesla vydělala 312 milionů dolarů, což je obrovský rozdíl oproti 619 milionům, které loni za stejné období naopak prodělala. Tesla Model 3 je prý takový úspěch, že lidé už nyní kvůli tomuto vozidlu prodávají svá stará auta, a to ještě nemá Model 3 leasingový program a ani se neprodává ve své levnější verzi. Všechny současné kusy byly prodány za 49 tisíc dolarů

Těžko říct, jak enormní nárůst prodejů nastane, až se dostane do prodeje základní verze Model 3 za 35 tisíc dolarů a nepochybně pomůže i ta možnost leasingu. Zkrátka může již brzy zažít Tesla další velké čtvrtletní prodeje, avšak ve skutečnosti může levnější Model 3 společnosti dlouhodobě ublížit. Bude na něm totiž těžší vydělávat dlouhodobě, což Tesla zoufale potřebuje. Musí totiž ještě splatit dluh ve výši 10 miliard korun.  

Na druhou stranu by mohlo provést zázraky rozšíření prodeje. Prozatím se Model 3 prodává pouze v USA a Kanadě, avšak brzy má být prý k dispozici tento kousek také pro zákazníky v Evropě a Číně. Jen za poslední třetí čtvrtletí prodala Tesla prý 83 500 aut Model 3, což je více jak dvojnásobek než ve druhém čtvrtletí. Muskův tah soustředit se naplno na výrobu a omezit vše ostatní se tedy očividně vyplácí. Teď už jen si tuto skvělou formu udržet.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.