Mistr zabezpečení a kryptoměn přichází. HTC Exodus 1 jde do prodeje Z HTC a Bitcoinu jsou nejlepší přátelé

23.10.2018 14:00 / od Michal Šrajer
/Photos/oneplus7_colors.jpg/Photos/oneplus7_colors_small.jpg
  • Exodus je prvním telefonem zaměřeným na bezpečné zacházení s kryptoměnami
  • Hardwarově jde ovšem v podstatě jen o upravené HTC U12+
  • Za telefon lze zaplatit v předprodeji pouze v kryptoměnách v přepočtu za 26 tisíc korun

Co je to blockchain?

Co je to blockchain? “Blockchain lze popsat jednoduše jako decentralizovanou databázi”

Každá databáze videí na YouTube, příspěvků na Facebooku a podobně musí mít někde úložiště, kde jsou všechna data fyzicky umístěna. Pokud se tedy stane něco s úložištěm, databáze je v ohrožení. Blockchain ovšem vytváří vysoce zašifrovanou databázi z milionů zařízení jednotlivých uživatelů "minerů", takže nemá slabé místo, kde ji lze napadnout.

Každý si může o HTC říkat co chce a prodeje si mohou padat do nekonečna, ale nikdo nemůže o společnosti říct, že by jí chyběly nápady. HTC patřilo vždy mezi průkopníky ve světě smartphonů, ať už jde o vůbec první telefon s Androidem, nasazení stereo reproduktorů, prvního duálního foťáku, 3D displeje, mačkacích boků a tak dále. Ne vždy se sázka na novátorský přístup vyplácí, ale alespoň se HTC nebojí experimentovat, a to ani v současnosti, kdy se společnost potácí na hraně kolapsu.  

Důkazem je nejnovější a vysoce experimentální telefon jménem HTC Exodus 1, jenž se stane prvním blockchain telefonem. Jedná se tedy o vysoce zabezpečené zařízení, které chrání vaše osobní data a je přímo dělané na práci s kryptoměnami. Princip spočívá v tom, že veškerá vaše kryptoměna a osobní data budou uložena bezpečně ve speciální sekci, do které nemá přístup ani samotný operační systém Android, na kterém zařízení běží. Vývojáři poté dostanou přístup ke speciální Zion API, díky které mohou dávat hardwaru Exodus různá oprávnění pro používání měn a podobně.  

Není to ovšem jen telefon pro ty největší přívržence Bitcoinu a kryptoměn obecně. Exodus je stále také smartphone, a tak musí nabídnout více než jen zabezpečení. Proto má zařízení 6palcový Quad HD+ LCD displej, výkonný procesor Snapdragon 845, 6 GB RAM a 128GB úložiště. Na zádech je poté duální 16Mpx fotoaparát, z nichž je jeden teleobjektiv a vepředu jsou dvě 8Mpx selfie kamerky. Systém je Android Oreo, nechybí voděodolnost IP68 a baterie nabídne 3500 mAh a rychle nabízejí skrz USB-C. 

Tyto specifikace a ostatně i samotný design zařízení vám přitom mohou být povědomé. Jde totiž v podstatě o upravené HTC U12+, což je stále vlajkový model výrobce pro letošní rok. Telefon bude k dispozici pouze skrz early access program na stránkách htcexodus.com v přepočtu z Bitcoinu za nějakých 26 tisíc korun


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.