Microsoft už nevidí Cortanu jako konkurenci pro Alexu a Google Asistenta Namísto toho má jít nyní o službu

21.01.2019 15:30 / od Michal Šrajer
/Photos/zenfone6_kamera.jpg/Photos/zenfone6_kamera_s.jpg
  • Microsoft bude v budoucnu prezentovat Cortanu jako službu, kterou může využívat každý
  • Cílem je integrovat Cortaně do Alexy i Asistenta, aby mohla fungovat jako asistent v Androidu a iOS
  • Má jít zkrátka jen o další aplikaci, kterou budeme moci využívat

Na rozdíl od Google Asistenta či Alexy dnes už o Cortaně moc neslyšíme. Zatímco se první jmenovaná dvojice integruje do nespočtu zařízení a oba asistenti stále nabírají na popularitě, tak Cortana zmizela do ústraní. Nelze se tedy divit, že Microsoft podle všeho přehodnotil, jak chce vůbec ke Cortaně přistupovat. Podle slov velkého šéfa Satya Nadella už prý Microsoft nevidí Cortanu jako konkurenci pro ostatní asistenty, ale jako takovou funkci či službu

Nadell chce, aby bylo možné Cortanu používat na všech zařízeních s iOS i Androidem a potažmo, aby šlo využívat Cortanu také prostřednictvím jiných asistentů. Microsoft vidí asistenty jako takové webové prohlížeče, takže by měly navzájem spolupracovat a mít přístup ke stejným informacím, takže si uživatel pak jen vybere, který je mu nejblíž. Kupříkladu s Alexou už se Cortana začala kamarádit minulý rok, ale Google je mnohem tvrdohlavější a nechce Microsoft pustit na svůj píseček. Pochopitelně Cortanu můžete už nyní ve svých telefonech používat, avšak nemá takový přístup k informacím jako Asistent, Alexa či Siri, což jí zásadně škodí.

Vzhledem k obrovským investicím Microsoftu do Androidu a iOS dává smysl, že podobný náhled má společnost také na Cortanu. Má jít zkrátka jen o další aplikaci, kterou si každý stáhne na svém telefonu a poté skrz ni můžete ovládat třeba i reproduktor. Ostatně Nadell přiznal, že vymyslet unikátní hardware a software čistě pro Cortanu se ukázalo jako těžký úkol a Microsoft nechtěl jen kopírovat ostatní. To nemá hardwarová divize ve zvyku. Stejně jako Surface má být i každá další nová řada zařízení něčím unikátní či novátorská. Vlastní reproduktor s Cortanou tak asi od Microsoftu neuvidíme, ale do jiného hardwaru jako do sluchátek, notebooků či Xboxu si cestu vždy pochopitelně najde. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.