Vedení Microsoftu se prý velice líbí prostředí, které vytváří čínská aplikace WeChat, jež kombinuje nespočet aplikací do jedné a má přes 100 milionů stažení.
WeChat však staví na tom, že čínská vláda zakázala veškerou konkurenci, na což Microsoft rozhodně spoléhat nemůže.
Vypadá to, že Microsoft stále není spokojen se svým postavením ve světě telefonů. Některé jeho služby a aplikace jsou sice vcelku dost populární, ale očividně chce být společnost na úrovni těch největších společností. Proto se snaží přijít s novými řešeními, jak přilákat více lidí a dle zdrojů serveru The Information může být jedním z těchto řešení “super app”.
Vedení Microsoft si prý bere za inspiraci čínský WeChat, jenž slouží pro chatování, nakupování, čtení zpráv, hraní a mnohem víc. V podstatě je to jedna aplikace, která v sobě kombinuje mnoho různých typů aplikací. Proto společnost označila tento typ služby jako “super aplikaci”. Nutno říct, že Microsoft už nabízí aplikaci Start, kde najdete zprávy, počasí, mapy, akční slevy různých obchodů a tak dále. Očividně to ale není dost a aplikace má pouze 5 milionů stažení, což je daleko od více jak 100 milionů stažení WeChatu.
Reklama
Reklama
Problém je, že za úspěch WeChatu nemůže kvalita aplikace a její funkce. Ve skutečnosti je WeChat velice zastaralá aplikace, která stále vypadá a funguje, jako by byl rok 2010. Za úspěch vděčí aplikace čínské vládě, které zkrátka zakázala veškerou konkurenci v zemi, takže nemají lidé na výběr. Něco takového se však Microsoftu rozhodně nestane.
Je tedy otázkou, jak chce vedení novou aplikaci případně odlišit od Startu. Případně by mohlo jít jen o velké předělání Startu s novým jménem, jako to udělal Microsoft velice úspěšně s internetovým prohlížečem. Minimálně přidání vlastního obchodu s aplikacemi pro Android by dávalo velký smysl, stejně jako to má Amazon, Samsung, Xiaomi, Huawei a další. Obzvláště vzhledem k faktu, že nyní už fungují Android aplikace také na Windows, by se takový obchod do budoucna hodil.
Důvodem k zájmu o takovou “super aplikaci” je údajně touha vedení zvýšit působení společnosti v reklamním odvětví a zvětšit popularitu Bingu, což jsou dvě oblasti, které touží značka zlepšit už dlouhé roky. Je ovšem otázkou, jak dobře by zákazníci přijali další aplikaci, která se je bude snažit agresivně donutit používat služby Microsoftu. Ostatně už nyní je většina uživatelů Windows znepokojena tím, jak moc se snaží Microsoft tlačit své služby přímo na systémové úrovni a znepříjemňuje například změny výchozích aplikací.
Popis:You are only allowed to change your username once every 90 days. A record
of your username change will be displayed in your public profile, but your old
username will not be displayed.
Chyba formuláře
UŽIVATELSKÉ JMÉNO
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Úspěšně provedeno
FORMULÁŘ
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Informace
FORMULÁŘ
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Nějaká informace
NÁZEV PROBLÉMU
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Problém s přihlášením
UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL
Zadaný email není ve správném tvaru.
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Využijte pohodlné přihlášení facebookem bez nutnosti cokoli vyplňovat nebo se registrujte emailem. S uživatelským účtem si můžete zvolit jaké novinky si přejete od nás dostávat nebo třeba pod články diskutovat s ostatními uživateli.