Microsoft představil Surface Neo a Duo s duálním displejem. Do prodeje půjde příští rok Inovace u Microsoftu vol.2

03.10.2019 12:30 / od Honza Nuc
foto:  Microsoft
  • Microsoft na říjnové konferenci představil hned několik nových zařízení Surface.
  • Jedním z nejzajímavějších byl Surface Neo s duální obrazovkou.

Jde vidět, že ohebná zařízení budou opravdu budoucností ve světě mobilních telefonů, tabletů i počítačů. K firmám, které zkouší ohebná zařízení se totiž přidal i Microsoft. Nejedná se ale o ohebné zařízení v pravém slova smyslu, respektive nejde o ohebný displej. Jde o prostě dvě oddělené obrazovky spojené panty. Tohle řešení je podstatě lepší.

Surface Neo nabízí dva 9" displeje a panty, které se dají ohýbat o 360°. Taktéž je k Neu k dispozici pero pro lepší ovládání. Surface Neo je prozatím jen prototypem, ale na trh má přijít na konci příštího roku. Neo vypadá opravdu moc dobře, design je čistý a zapadá prostě do Surface rodiny. Akorát rámečky kolem displeje jsou opravdu velké. Na tom ale zřejmě Microsoft ještě do příštího roku zapracuje, což by bylo fajn. Surface Neo váží 1,3 kilogramy a podle Panose Panaye z Microsoftu má zařízení nejtenčí LCD displej krytý odolným sklem Gorilla Glass.

Uvnitř zařízení běží nový operační systém Windows 10X, který Microsoft přímo vytvořil pro zařízení s duálním displejem. Je dobře, že Microsoft vytvořil systém určený přímo pro taková zařízení. Otevírá to tak dveře i ostatním výrobcům, kteří by se chtěli do duálních displejů pustit, ale báli se optimalizace systému.

Skvělé na Neu je, že má přídavnou klávesnici, která se jen překlopí ze zadní strany zařízení na jeden z displejů a člověk může hned začít psát. Na displeji se klávesnice dá i posouvat, blíže k sobě tak můžete mít klasický touchpad, případně bude k dispozici rozšířený displej.


Surface Duo

Další zařízením s duálním displejem je Surface Duo. V podstatě se jedná o stejné zařízení jako v případě Surface Neo, ale je menší. Úhlopříčka každého displeje je 5,6 palce a opět se pomocí pantu rozevírají až o 360°. Při rozložení má celková úhlopříčka 8,3 palce. Uvnitř zařízení je procesor Snapdragon 855 a překvapivě běží Duo na Androidu 9. Jedná se tak spíše o klasický tablet či telefon.

Rámečky jsou v případě Dua opět opravdu obrovské. Doufejme, že do příštího roku se rámečky hodně zmenší, čímž by se mohla zmenšit i celková velikosti zařízení. Bylo by tak více kompaktní. Design je opět čistý, krásný, prostě Surface. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.