Microsoft pracuje na magnetickém USB-C konektoru Že to ale trvalo...

02.01.2019 15:30 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Microsoft vlastní patent na magnetický USB-C konektor
  • Jde o stejnou technologii, jakou používá Microsoft už nyní u svého proprietárního nabíjení

Magnetické konektory jsou zejména u počítačů překvapivě žádaná věc, na kterou se ovšem téměř vždy zapomíná. Mag Safe od Applu je jedním příkladem magnetického napájecího konektoru, který dodnes řadě majitelům MacBooků s nabíjením přes USB-C chybí. Praktičnost je jedna věc, ale především je magnetické držení konektoru bezpečnější, jelikož když zakopnete o kabel, tak se prostě jen snadno vytrhne. Počítač vám tedy ze stolu nestrhne a zároveň se nijak nepoškodí samotný konektor ani port pro něj. 

To si uvědomuje i Microsoft, který využívá podobný systém také u svých Surfaců, avšak stále jde pouze o proprietární konektor. Jinými slovy funguje magnetické přichycení jen u speciálního kabelů Surfaců či zmiňovaných MacBooků. Microsoft si už ovšem začal tento fakt uvědomovat a pracuje podle nového patentu na mnohem lepším řešení, po kterém volají zákazníci už hodně dlouho. 

Patent podaný 23. března 2018 ukazuje totiž magneticky uchycený USB-C konektor. Budoucí Surface by tak nemusel dostat nejen chtěné nabíjení přes USB-C, ale rovnou také magnetické přichycení. Magnety se podle všeho chytnou na minimální vzdálenost 4 mm a technologicky jde v podstatě o stejný způsob uchycení, jaký používá Microsoft už nyní u svého vlastního nabíjení. 

Nyní dostane tuto vlastnost jen mnohem praktičtější USB-C, což skýtá mnoho výhod. Tou hlavní je, že už nebude nutné nabíjet Surface čistě jen pomocí nabíječek od Microsoftu, a navíc patent nemluví pouze o magnetickém napájecím portu. Magnetické budou moct být i běžné USB-C porty, které nejsou určeny k nabíjení, takže i propojení klávesnice, myši, displeje, docku a podobně bude daleko bezpečnější.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • lubos.zdarsky-2. leden 2019

    Ach jo, Mrkvosoft by si měl říkat inovátor století. Vždyť už se dají běžně koupit magnetické usb nabíječky, a výměnné koncovky usb, pro magnetické kabeliy,za pár korun.

    Odpovědět 

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.