Microsoft má s Xboxem velké plány. Zjistěte jaké Blíží se dvě konzole nové generace i Xbox bez Blu-ray mechaniky

17.12.2018 15:30 / od Michal Šrajer
foto: techarena.cz
  • Začátkem roku 2019 má přijít na trh nová verze stávajícího Xboxu One bez Blu-ray mechaniky
  • Dále jsou v plánu také dvě verze další generace konzolí - levnější a mnohem výkonnější dražší
  • Plánují se také nové softwarové funkce, jako je hraní Xbox her přímo na vašem telefonu

O víkendu vypluly na světlo světa velice zajímavé informace pro fanoušky Xboxu. Dozvídáme se totiž o plánech Microsoftu na další rok a nutno říct, že toho bude spousta. Předně má už začátkem roku 2019 přijít nová verze konzole. Podle dostupných zdrojů půjde o zcela obyčejný Xbox One, avšak bude postrádat Blu-ray mechaniku. Tím padám nebude konzole pro každého, ale zase má být levnější. Navíc si na ní Microsoft prý vyzkouší, jak by trh reagoval na konzoli bez diskové mechaniky. Na základě těchto poznatků pak mohou přijít verze nové generace Xboxu bez mechaniky i s ní. 

A když už jsme u té další generace, tak si o ní něco řekněme. Prozatím to vypadá, že se dočkáme dvojce Xboxů. Svého nástupce dostane méně výkonný a levnější Xbox One S vystupující pod označením “Lockhart” a pochopitelně i nadupaný Xbox One X s označením “Anaconda”. Pokud jde o výkon má být Lockhart zhruba na úrovni současného Xboxu One X, zatímco Anaconda má být tou pravou novou generací s mnohem výkonnějším hardwarem. Microsoft se má přitom soustředit zejména na zkrácení načítacích času, což by mohlo znamenat nasazení SSD namísto tradičního HDD. 


Nové věci nás však nečekají jen u hardwaru. Pracuje se také na nové platformě pro hry “Game Core”. Díky této novince má být pro vývojáře mnohem lehčí udělat hru, která běží na PC stejně dobře jako na konzoli. V podstatě se dočkáme univerzálních aplikací pro hry. Tato platforma by se mohla představit rovněž v prvních čtvrtině roku 2019. A zaručena je u nové generace konzolí údajně také zpětná kompatibilita s hrami z Xboxu One, Xboxu 360 i původního Xboxu. 

Možná se dočkáme také integrace “Project xCloub”, což je technologie handheldového hraní. V podstatě se jedná o stejnou věc, kterou má PlayStation už nyní, pokud vlastníte telefon Xperia. Telefon lze propojit s konzolí, připojit k němu přes Bluetooth ovladač a můžete hrát plynule velké konzolové hry přímo na telefonu. Stejnou funkcí je i xCloud, avšak s jedním důležitým rozdílem. Hrát bychom mohli na jakémkoli dostatečně výkonném zařízení s Androidem, a ne pouze na vlajkových zařízeních Microsoftu. Ostatně to by musel Microsoft nejdřív nějaké telefony vůbec mít.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.