Microsoft končí s další službu ve Windows Store. Tentokrát jsou na řadě knihy S koncem původního Edge zavírají krám i knihy

03.04.2019 14:17 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Microsoft se rozhodl kompletně zavřít svou sekci prodeje knih ve Windows Store
  • Pokud knihy z tohoto obchodu vlastníte, můžete si je ještě číst do 31. července letošního roku
  • Následně už ztratíte přístup a budou vám vráceny peníze za všechny koupené tituly
  • Konec služby je spjat především s nízkým počtem uživatelů a koncem původního prohlížeče Edge

Další ze služeb Microsoftu zavírá své dveře. V roce 2017 zavřel Microsoft ve svém obchodě Windows Store sekci hudby, jelikož nedokázal Groove natáhnout mnoho uživatelů a konkurence ze strany Spotify, Applu a Googlu byla příliš tvrdá. Nyní skončil z podobných důvodů Microsoft také s prodejem knih ve Windows Store, přičemž všechny knihy zmizely z obchodu už včera. Pokud jste si nějakou knihu ve Storu koupily, tak si jí můžete stále ještě číst, ale musíte tak učinit pouze do 31. července. Poté už nebude možné mít ke knihám přístup a všichni uživatelé dostanou od Microsoftu na své účty zpět veškeré peníze, které za knihy ve Windows Store utratili

Pochopitelně končí prodej knih pravděpodobně především kvůli faktu, že službu mnoho uživatelů nevyužívalo, ale to není vše. Již velice brzy přejde Microsoft na upravený prohlížeč Edge založený na Chromiu a to je pro knihy i PDF soubory velká rána. Pokud to nevíte, tak Edge byl primární čtečka knihy ve Windows a k tomu proklatě dobrá. Stejně tak nenajdete jen tak ani lepší čtečku PDF souborů, avšak to všechno bude končit. 


Není jisté, zda dokáže Microsoft jednou dostat podobné funkci i do Chromia. Přeci jen už nebude moct být prohlížeč tak moc svázán se systémem a využívat jej naplno. Na druhou stranu je přechod na Chromium rozhodně dobrý krok, kterým pro běžné uživatele Edge posílí, jelikož dostanou velice podobný zážitek jako v Chromu. Byť osobně si myslím, že to je právě škoda. Nyní budou na Windows vypadat a fungovat skoro všechny velké prohlížeče prakticky stejně. 

Osobně jsem měl Edge velice rád a Microsoft na něm opravdu pořádně zapracoval od doby vydání. Bohužel však zabil prohlížeč stejně jako kdysi Windows Phone hlavně Google. Kupříkladu se v dnešní době lidi dívají v obrovské míře na YouTube a tráví na tomto webu každý den celé hodiny. Avšak s YouTube si Edge nikdy nedokázal rozumět a načítání trvalo hrozně dlouho, jelikož Google zkrátka odmítal podporovat jeho určitě prvky. Sám jsem právě kvůli tomu Edge nedokázal používat, byť jsem měl všechno ostatní rád, tak sekající se YouTube, na němž trávím hodně času, mě odradilo. 

Každopádně s koncem Edge je tedy jasné, že musel přijít logicky i konec knih. I když bude přeci jen hlavní příčinou určitě nedostatečný zájem uživatelů. Knihy z Windows Store jste si nemohli koneckonců ani číst na cestách na iOS či Androidu, jelikož chyběla aplikace. Knihy patří holt Amazonu a Applu, byla to jen otázka času. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.