Microsoft končí s Cortanou na iOS i Androidu Měla tuhý kořínek

02.08.2020 09:30 / od Michal Šrajer
  • Microsoft pokračuje ve své snaze zamést stopy po své hlasové asistentce Cortana.
  • Ta boj s Google Asistentem a Siri očividně prohrála a její místo ve
  • Již začátkem příštího roku tak Microsoft ukončí podporu iOS i Android aplikace Cortana a posktyne uživatelům také menší kompenzaci.

Vypadá to, že letošní či příští rok bude plný změn, co se týče hlasových asistentů. Nedávno jsme se dozvěděli, že vzhledem ke snižujícím se prodejům hledá Samsung řešení jinde, a tak se možná podvolí a zavede ve svých telefonech příští rok za nemalé peníze konečně Google Asistenta namísto vlastního Bixbyho. Každý však dobře ví, že Samsung není jediný s menším asistentem, který zůstává po letech na trhu opomíjený.

Je tu také Microsoft s jeho Cortanou z dob Windows Phone, jejíž situace je ještě horší. Microsoft neměl ostatně roky ani vlastní telefony, kde by se Cortana zabydlela. V telefonech s iOS a Androidem byla tak vždy jen formou aplikace a ve Windows rovněž postupně ztrácí působnost. Každému bylo jasné, že kdysi velkou válku tří asistentů rozdílných platforem (Google, Apple, Microsoft) modrá Cortana prohrála a o její místo v trojici začala bojovat Alexa s Bixbym.

Tento fakt si připouští očividně i Microsoft, který se rozhodl do roku se svou Cortanu v telefonech skončit. Nejprve přijde asistentka 7. září o podporu “skills”, díky nimž umí spolupracovat s aplikacemi ostatních vývojářů, jako je třeba Spotify, Philips Hue, Xbox, Nest a nespočet dalších. To bude první rána a poté začátkem roku 2021 ukončí Microsoft celkově podporu aplikace Cortana pro iOS i Android.

Cortana stále zůstane svým způsobem aktivní, ale jen jako funkce usnadňující produktivitu v aplikacích jako Outlook nebo Teams. Jak to s ní ale bude do budoucna lze jen těžko odhadnout. Zároveň Microsoft totiž oznámil, že v lednu příštího roku končí s podporou chytrého reproduktoru Invoke s Cortanou značky Harman Kardon. Aktivní uživatelé Cortany dostanou zase minimálně jednou od Microsoft 50 dolarů jako kompenzaci za zrušení služby. V očekávaném telefonu Surface Duo s Androidem tedy zaručeně Cortanu už nenajdeme a patrně začne postupně ustupovat i z Windows, až bude jen vzdálenou vzpomínkou.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.