Microsoft chce odstranit Cortanu ze svého launcheru. Co s ní bude dál? Zřejmě zůstane jen na počítačích

07.11.2019 06:00 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
  • Hlasová asistentka Cortana od Microsoftu, jež je doposud dostupná i v telefonech pomocí dedikované aplikace či v rámci launcheru, zřejmě zanedlouho zmizí.
  • Respektive zmizí právě z mobilních telefonů.

Telefony s Windows se vlastně nikdy pořádně neuchytily. První verze mobilních Windows byly špatné, nepohodlně se používaly a první výrazná obměna k lepšímu byla až s příchodem Windows 8 a později 8.1. Své fanoušky si platforma našla a já byl mezi nimi. Měl jsem systém rád pro jeho přehlednost a jednoduchost a také mě bavilo používat asistentku Cortanu, i když u nás značně omezenou. Každopádně postupně všichni museli, nebo budou muset, přejít na telefon s Androidem nebo iOS. Microsoft proto vytvořil samostatnou aplikaci Cortana a dokonce ji začlenil do svého launcheru pro Android telefony. Uživatelé si dokonce mohli nastavit Cortanu jako primární asistentku.

Taková možnost už pro telefony zřejmě nebude. Podle dostupných informací totiž Microsoft plánuje integraci Cortany v launcheru zrušit a zřejmě i samostatnou aplikaci. Pro mobilní telefony tak zřejmě už nebude dostupná. Co Microsoft přesně plánuje prozatím není jasné. Cortana nikdy nebyla tak skvělá jako Siri nebo Google Asistent, což jsou v telefonech ti hlavní "hráči". Je tak možné, že Microsoft se prostě zaměří hlavně na počítačovou verzi Windows a bude zlepšovat Cortanu tam.

Microsoft údajně vyvíjí právě pro počítače zcela novou aplikaci Cortana. Je pravdou, že pro Microsoft v podstatě nikdy nebyla a nejsou mobilní zařízení prioritní. Samozřejmě co se týče služeb a aplikací, které nabízí, to sice ano, ale Cortana mezi ně tak úplně nepatří. Cortana má hlavní slovo právě v počítačových Windows, kde se může dále rozvíjet. Možná proto Microsoft hlasovou asistentku v telefonech zruší.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.