Microsoft Centaurus bude mít dva velké displeje a porozumí si s Android aplikacemi Nakonec nemá mít jeden velký ohebný displej

25.06.2019 12:44 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Centaurus má být nové Surface zařízení s dvěma 9palcovými displeji a procesorem Intel.
  • Největší výhodou má být však nová a lehce odlehčená verze Windows jménem Core OS.
  • Ta bude kupříkladu i v HoleLens či Xboxu a bude podporovat Android aplikace.

Projekt Centaurus od Microsoft se po menším spánku opět ozývá. Konečně dostáváme pořádnou porci informací a dokážeme si tak udělat o chystaném Surface zařízení s dvěma displeji daleko lepší obrázek. Ony displeje mají být mimochodem 9palcové panely v poměru 4:3 a nakonec se tedy nedočkáme jednoho velkého ohebného displeje, jak se původně očekávalo. 

Zařízení má být také postaveno na 10nm procesoru Intel řady Lakefield, což je pro mě lehkým zklamáním. Doufal jsem, že Microsoft nasadí spíše nový procesor od Qualcommu, který vypadá velice slibně obzvláště pro ultrabooky a podobná zařízení. Navíc vzhledem k faktu, že Microsoft dlouho spolupracoval na prvních procesorech Snapdragon by takové rozhodnutí dávalo smysl. Očividně však Microsoft vsadí na lety ověřenou stálici. 

Systém má být Windows Core OS stejně jako v dříve spekulovaném, nyní pozastaveném, projektu Andromeda. Core OS má být verzí Windows, ze kterých Microsoft vyrve méně používané již starší funkce a části systému ve prospěch rychlosti, plynulosti a nového uživatelského zážitku. Výhodou této budoucí verze Windows má být konkrétně u tohoto zařízení poté kompatibilita s Android aplikacemi. Původně dávala tato funkce smysl pro Andromedu, což měl být telefon rovněž s dvěma displeji, avšak i u dotekového zařízení, jakým bude Centaurus, najde široké využití. Microsoft tak navíc obejde vlastní Microsoft Store, který často ve výběru a propracování aplikací stále pokulhává. 

Zařízení se má představit již v říjnu na tradiční Surface konferenci, kde má být výkladní skříní právě pro Windows Lite, což je prý jméno Windows Core OS na počítačích. Core OS se krom toho dostane také do HoloLens 2, Surface Hub 2X a další generace herní konzole Xbox. A teoreticky se ukáže také v telefonu Microsoftu, pokud se jej společnost rozhodne přeci jen dokončit. Konečně bychom se tak dočkali snu jednoho systému pro všechen hardware, na který můžeme u daného výrobce narazit. Prodej zařízení má začít ovšem až v první polovině roku 2020


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.