Menší úleva pro Huawei. Systém a služby od Googlu může používat dalších 90 dní Přijde odvrácení konce?

21.05.2019 11:32 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
  • Prezident Spojených států amerických Donald Trump vyhlásil společnosti Huawei
  • Huawei tak bude moct ještě po dobu 90 dní od amerických firem nakupovat komponenty a používat jejich software. Po skončení lhůty má čínská společnost smůlu

Americká vláda v čele s Donaldem Trumpem zařadila čínskou společnost Huawei v minulém týdnu na černou listinu a americké firmy tak nyní potřebují speciální povolení, aby Huawei mohly dodávat produkty. Tím začala obrovská komplikace pro Huawei. Teď ale dostalo Huawei alespoň malý odklad na to, aby se na skutečnost mohlo připravit. Americké ministerstvo obchodu totiž dalo firmě 90 dní, ve kterých ještě může Huawei od amerických společností nakupovat produkty a také budou telefony značky stále dostávat po dobu tří měsíců aktualizace.

Podle agentury Reuters má krok zmírnit negativní dopady na zákazníky čínské společnosti. Povolení bude trvat až do 19. srpna a ministerstvo údajně nevyloučilo ani prodloužení jeho platnosti. 

Žen Čeng-fej, zakladatel a ředitel společnosti Huawei,  v úterý řekl, že se firma na restrikce ze strany USA připravovala. Podle něj kroky americké vlády podceňují schopnosti firmy a že firma dokáže vyrábět vlastní čipy, které teď nakupuje ve Spojených státech.  

Nejvíce se mluví o tom, že firmy jako Google nebo Intel přerušily s Huawei spolupráci. Po tři měsíce to ještě nevadí, poněvadž má Huawei onu výjimku, ale po třech měsících už nevyjde telefon od Huawei nebo Honoru s operačním systémem Android. Na ten už firma nebude mít nárok a aktualizace budou dostávat jen telefony, které jsou na trhu nyní. Nedostanou ale aktualizaci na nejnovější systémy, ale pouze bezpečnostní aktualizace. Tím pádem musí Huawei do svých telefonů nainstalovat jiný operační systém a údajně ho už má a pracovala na něm šest let.

Budeme sledovat, jak se celá kauza vyvrbí. Vy se můžete podívat na shrnutí celé kauzy v našem videu.
Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • er.er-21. květen 2019

    Donald Trump je bezpečnostní hrozba světa, měl by ho někdo zavřít do blázince za patery mříže, zamknou, zahodit klíč a zapomenout na něj, je to paranoidní n.a.g.o.r bez mozku s IQ mé vybité baterie v mobilu, ´´šéfuje´´státu který šmíruje vždy, všechny, všude a pořád, připomíná mi to ´Zloděj volá chyťte zloděje a podle sebe soudím tebe´

    Odpovědět 

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.