Menší Huawei P30 nemá tak dechberoucí výbavu, ale pořád je to skvělý telefon za příznivou cenu Za 16 tisíc jde o velice zajímavou volbu

26.03.2019 16:16 / od Michal Šrajer
/Photos/cover_galaxy_A40.jpg
  • Oproti P30 Pro je zde zejména horší trojitý fotoaparát, avšak pořád se jedná o jeden z nejlepších snímačů na trhu
  • Je zde nových 40Mpx senzor, 8Mpx teleobjektiv s 3x optickým zoomem a 16Mpx širokoúhlý objektiv
  • Nechybí Kirin 980, 3650mAh baterie a vyjímá se zde i 3,5mm jack pro sluchátka
  • Cena u nás dostupného 6/128GB modelu činí 15 990 Kč

Krom ultra nabušeného modelu P30 Pro dnes Huawei ukázal samozřejmě také levnější model P30. Ten má na zádech tentokrát trojitý fotoaparát, přičemž ten hlavní je stejný jako v případě vybavenějšího sourozence. Jde o velký 40Mpx senzor s novým RYYB barevným filtrem, který zachycuje více světla. Chybí ovšem optická stabilizace, světelnost je horší f/1.8 a ISO lze vytáhnout “pouze” na něco málo přes 200 000. Druhým fotoaparátem je dále 8Mpx teleobjektiv s 3x optickým zoomem a 5x hybridním, takže zde se už pohybuje v dobře známých vodách. Na závěr je zde také 16Mpx širokoúhlý objektiv. Hodí se zmínit, že pouze teleobjektiv má optickou stabilizaci.  

Pokud odhlédneme od fotoaparátů, shledáme se vepředu s 6,1palcovým Full HD+ AMOLED displejem. Čtečks otisků prstů je přímo v něm, má maličkatý notch s 32Mpx kamerkou a rovné boky. Pod ním pak dříme Kirin 980, 6/8 GB RAM a až 256GB úložiště. I zde je možnost rozšíření nano paměťovým kartami. Baterie má slušných 3650mAh a je zde rovněž 22,5W nabíjení skrz USB-C. Bezdrátové nabíjení či voděodolnost tu pak není (je zde jen IP53), ale zase se může levnější kousek pochlubit 3,5mm jackem. Openout nesmím ani Android 9.0 Pie s nadstavbou EUMIU 9.1.

Huawei P30 je na prodej v černé, bílé a modré barvě, přičemž cena základního 6/128GB verze činí 15 990 Kč. Podle všeho bude toto prozatím u nás jediná dostupná varianta.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.