Mediapad Pro od Huawei má 5G a dobije bezdrátově váš telefon Nevypadá vůbec zle

25.02.2020 11:45 / od Honza Nuc
foto:  Huawei
  • Huawei představil profesionální tablet na práci i s dotykovým perem a klávesnicí.
  • Čínská společnost by tak ráda konkurovala jablečnému iPadu Pro.

Nový tablet má úzké rámečky okolo 10,8" displeje s rozlišením 2560x1600 pixelů a poměrem stran 16:10. Displej tak zabírá celkem 90 procent celé přední strany a zařízení tak vypadá opravdu dobře. V rohu displeje je průstřel v displeji s 8Mpx kamerkou. Huawei k tabletu přibalí i dotykové pero, kterým tak můžete na tabletu psát, kreslit a prostě tvořit. Samozřejmě budete muset využívat pouze aplikace pro Android na tvorbu, a to ještě omezeně. Tablet totiž na trh přijde bez Google služeb a tedy i bez Google Play a aplikací v něm. 

Uvnitř tabletu tepe nejvýkonnější procesor od Huawei Kirin 990 s integrovaným modemem 5G v kombinaci s 8GB RAM a až 512GB vnitřním úložištěm. Paměť si navíc můžete rozšířit o nanoSD karty. V Huawei Matepad Pro je baterie o velikosti 7250 mAh, kterou můžete dobíjet přes kabel 27W. Zařízení dokonce podporuje i reverzní 7,5W nabíjení, takže je možné dobíjet bezdrátově i telefon či sluchátka. Potěší také připojitelná klávesnice, která z tabletu může udělat pracovní nástroj vhodný na psaní poznámek ve škole či jakoukoliv jednodušší práci.

Tablet bude dostupný v červnu v Číně a na dalších trzích. Dostupné budou i 4G a Wi-Fi verze. Za základní verzi Wi-Fi ve verzi 6/128GB zaplatíte 599 euro (přes 15 tisíc korun) a za 8/256 GB celkem 749 euro (18 900 korun). Verze 4G bude ve verzi 6/128GB stát 599 euro (přes 15 tisíc korun) a verze s 8/256GB bude stát 699 euro (přes 17,5 tisíc korun). 

Huawei Mediapad Pro ve verzi 5G už bude dražší. Za 799 euro (lehce přes 20 tisíc korun) zaplatíte za 8/256GB verzi a 949 euro (téměř 24 tisíc korun) za verzi 8/512GB. A to ještě není vše, protože za dotykové pero M-Pencil si Huawei bude účtovat přes dva tisíce korun a za klávesnici dokonce přes tři tisíce korun. Na trh se má tablet dostat bohužel bez Google služeb.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.