Máme pro vás detailní rozbor nového notche s Face ID v iPhonu 12 Pro Všechno je podle všeho už vytesáno do kamene

20.04.2020 19:30 / od Michal Šrajer
foto:  Apple
  • Ty nejdražší iPhony dostanou letos konečně výrazně menší rámečky i notch.
  • Má se ovšem zachovat plnohodnotné Face ID, takže je vcelku zajímavé sledovat, jak musel Apple vše přeskládat.

Nedávno jsme vám ukázali tenké rámečky iPhonu 12 Pro Max, který se má představit letos na podzim. Ještě vetší změnou, než rámečky je však konečně menší notch, na nějž se dlouho čekalo. Ten se tedy nepromění v moderní průstřel, jelikož Apple si stojí za zabezpečením pomocí svého komplikovaného Face ID, čemuž se nedivím, ale alespoň se domov všech potřebných senzorů výrazně zmenší. 

Apple chtěl podle všeho přesně tento notch nasadit už loni u iPhonu 11 Pro, avšak technologie nestihla vydání telefonů, a tak se její nasazení odložilo na letošní rok. Proto vypadají nově unikající nákresy stejně jako spekulace minulý rok.

Nicméně, pojďme na samotné schéma, které ukazuje, jak moc musel Apple všechny komponenty Face ID přeskupit. Pro běžného člověka bude nejcitelnějším rozdílem přesunutí sluchátkového reproduktoru až na samotný okraj rámečku, takže při volení si budou muset uživatelé zvyknout na trochu jinou polohu telefonu. Díky tomuto kroku je však doslova celý notch nacpaný potřebnou technikou.  

V malém prostoru je vměstnaná přední kamerka s údajně trochu širším úhlem záběru, infračervená kamera, projektor teček na obličej, přisvětlovací iluminátor, senzor okolního světla a senzor přiblížení (proximity). To všechno v notchi, který má svou velikostí odpovídat zhruba notchi OnePlus 6. Důvodem pro toto zmenšení přitom není jen snaha o zvětšení plochy displeje a modernizaci designu, ale změna byla přímo nutná, jelikož se přidá letos na záda speciální LiDAR. O tom všem se však dozvíte více případně v článku, který najdete výše v tomto článku. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.