Máme nové spekulace kolem fotoaparátu a velikosti Huawei P40 Pro Ve velikosti nebudou žádné změny

15.01.2020 09:52 / od Michal Šrajer
/Photos/ASUS_ROG_Phone_nase__4_.jpg
  • Vlajkové Huawei P40 Pro bude podle nové fotografie krycího skla stejně velké jako P30 Pro.
  • Displej má mít však duální průstřel, výraznější zakřivení vpravo/vlevo a nově také zakřivení nahoře/dole.
  • Zároveň dostáváme zprávu o 52Mpx hlavním fotoaparátu, která je v rozporu se dřívějšími spekulacemi.

Po delší době se dnes objevily další novinky kolem očekávané vlajkové lodi od Huawei. Řeč je samozřejmě o P40 Pro, které se má pochlubit především novým displejem. Tento 90Hz Quad HD panel má být totiž zaoblen ve všech čtyřech směrech. Vlevo a vpravo má být zakřivení dokonce výraznější než u P30 Pro, ale jak výrazné bude nahoře a dole nevíme.  

Nově se můžeme podívat také na krycí sklo telefonu, jež je obklopeno vlevo sklem z P30 Pro a vpravo z Honoru Magic 2. Jak můžete vidět, tak máme vesměs potvrzen odklon od notche a jeví se tedy jako vysoce pravděpodobné, že bude mít telefon duální průstřel, jak se spekulovalo dříve. Za zmínku také stojí, že je telefon vesměs stejně velký jako zbylé dva modely. Možná je trochu širší jak P30 Pro, ale může klamat také úhel a světlo fotky. 

Novinkou je také zmínka o 52Mpx hlavním fotoaparátu o velikosti 1/1.3”, který by spojoval čtyři pixely do jednoho. Výsledné 13Mpx snímky by pak měly velikost pixelů 1.92 µm. Jednalo by se o vcelku výrazné zvětšení senzoru, byť na 108Mpx senzor v Galaxy S20 Ultra nestačí. Na druhou stranu bude model S20 Ultra nepochybně mnohem dražší než P40 Pro. Huawei bude patrně spíše na úrovni S20+.

Přesto se mi však nechce věřit, že by měl telefon tak zvláštní fotoaparát, o kterém vůbec nic nevíme. Nemluvě o faktu, že je tato zpráva v rozporu se všemi předchozími úniky, kdy se hovořilo pokaždé o 64Mpx, případně 60Mpx, fotoaparátu od Sony. Ten se mi jeví stále jako mnohem pravděpodobnější alternativa, ale uvidíme. Jen pro zajímavosti doplním, že se hovoří také o příchodu dvou dražších keramických variant P40 Pro. Telefon se představí již v březnu v Paříži. Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.