Malá společnost Nikola Motor vyzývá Teslu a odhaluje svůj vlastní futuristický tahač Jde o hybridní elektro-vodíkové vozidlo

06.11.2018 16:00 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Nový tahač je již nyní k předobjednání, ale první kusy mají vyjet k majitelům až v roce 2022
  • První funkční prototyp tohoto hybridního tahače uvidíme až v dubnu
  • K dispozici má být Nikola Tre ve dvou verzích a dojezd má činit až 1200 km

Možná už víte, že slavná Tesla pracuje krom osobních automobilů také na velkém plně elektrickém tahači. Tesla ovšem není jediná, kdo dostal tento nápad. Také malá americká společnost Nikola Motor začala dnes přijímat předobjednávky na svůj první tahač jménem Tre, který má být určen především pro evropský trh. 

Jedná se o hybridní elektro-vodíkové vozidlo, jehož prodej je ovšem prozatím ještě daleko před námi. K dispozici bude verze s 500 či 1000 koňmi a dojezd má činit od 500 do 1200 km. Vzhledem k zaměření na evropský trh je tedy dojezd více než dostačující. Koneckonců i samotné jméno Tre má evropské kořeny. Je to norské slovo pro strom.


Jako první mají však přijít obě verze tahače na americký trh v roce 2022 a 2023. Nejprve bude muset Nikola Motor ale zároveň rozšířit po celé zemi pořádně vodíkové čerpací stanice. Těch má být do roku 2028 v USA a Kanadě na 700. Naopak do Evropy se dostanou první čerpací stanici již v roce 2022 a všechny země by měly být pokryty do roku 2030. Vzhledem k jiným regulacím bude muset být ovšem evropská verze tahače trochu upravena. 

Společnosti to za všechny ty trable ale očividně stojí, jelikož se chce na evropském trh pořádně prosadit. Právě kvůli tomu tedy potřebuje nejen kvalitní auto, ale také předem zaručenou síť čerpacích stanic. Zkrátka bude nutné nejprve všechny přesvědčit, že bude mít takový elektro-vodíkový hybrid opravdu smysl. Vůbec první prototyp tahače Nikola Tre uvidíme již 16. dubna na konferenci Nikola World.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.