Má v sobě Huawei P40 nepovolené americké součásti? Je to možné Žádná oficiální vyjádření však nejsou dostupná

31. březen 2020
1 min.
2
0
0
foto:  Huawei
  • Deník Financial Times rozložil telefon Huawei P40, aby zjistil, z jakých součástek se skládá. Přišel na zajímavé informace.
  • Některé komponenty totiž pocházejí od amerických společností a není vůbec jasné, zda s nimi má Huawei dovoleno obchodovat a využívat jejich technologie.

Čínská společnost Huawei nemůže obchodovat s americkými společnostmi už téměř rok, respektive může, ale jen s těmi, které k tomu dostaly povolení. Dlouho se tedy v médiích probíralo a stále probírá, jaké komponenty tedy Huawei ve svých zařízeních používá a čím nahradilo právě ty americké. Podle zjištění Financial Times jsou některé komponenty a antény právě od amerických společností Qualcomm, Skyworks a Qorvo. Je poměrně zajímavé, že u dříve představeného modelu Huawei Mate 30 nebyly přítomny žádné komponenty od Skyworks ani Qorvo. U Huawei P40 už však ano.

Reklama

Qualcomm jako takový je v pořádku, neboť povolení k obchodování s Huawei má. Prozatím není ovšem jisté, zda mají povolení i dvě další společnosti. Na druhou stranu není zároveň pravděpodobné, že by Skyworsk nebo Qorvo obchodovali s čínským výrobcem za zády vlády Spojených států amerických a vystavovali se tak vysokému riziku. Pokud tedy nesahnal Huawei součásti nějakou obklikou a nikoliv přímo od jmenovaných firem.

Navíc ani samo Huawei nepotřebuje ještě více rozdmýchávat spor s USA a Donaldem Trumpem, když už tak to má společnost hodně nahnuté. Uvidíme, zda se Huawei, dotčené společnosti, případně sama vláda Spojených států vyjádří. 

Reklama

Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.