Má na mušce Samsung. OnePlus 8T přináší 120Hz displej, nový design a zajímavou cenu Obstojí proti Galaxy S20 FE 5G?

14. říjen 2020
1 min. čtení
0 videí
 • OnePlus 8T je lehce vylepšenou verzí svého předchůdce s novým designem a displejem.
 • Nejvíce potěší určitě zcela rovný 120Hz AMOLED displej, 4500mAh baterie s 65W nabíjením či vylepšený hlavní fotoaparát.
 • Cena základní verze je přitom stanovena na velice pěkných 16 990 korun.

Po Applu následuje dnes OnePlus se svou dostupnější vlajkovou lodí. Nové OnePlus 8T sice není zcela jiný telefon než jeho předchůdce, ale dokazuje, že pokud si chcete koupit menší a dostupnější z vlajkových OnePlus, vždycky počkejte na model T. Je to zkrátka vylepšená verze, která si bere některé funkce z dražšího sourozence. Až tedy na design. Ten je zcela nový a silně připomíná Samsung, ale i tak to telefonu sluší. Osobně jsem ovšem stále fanouškem OnePlus 7T.

Co se konstrukce týče, tak sklo a kov nedoplňuje voděodolnost, tu si schoval výrobce jen pro ten nejdražší model. Co se ale přidalo je nově 120Hz 6,55palcový AMOLED displej s Full HD rozlišením, průstřelem a rovnými boky. Dočkali jsme se tedy z 90 Hz menšího vylepšení, byť si jej patrně během používání ani nevšimnete. Především má nyní ale OnePlus v nabídce vlajku s rovným displej, za češ mu vděčím. Stejně jako za ještě tenčí rámečky a bradu.

ReklamaPokud jde o hardware, tak zde máme stále Snapdragon 865 s 8 GB RAM a 128GB úložištěm. Pochopitelně bez microSD slotu. Jack pro sluchátka není, ale vylepšené stereo reproduktory už ano. Potěší také solidní 4500mAh baterie nebo ultra rychlé 65W drátové nabíjení. Na bezdrátové nabíjení se bohužel už nedostalo. Dále má telefon čtečku otisků prstů v displeji, Bluetooth 5.1 či dual-band A-GPS. Zajímavostí také je, že půjde na trh už s Androidem 11 a Oxygen OS 11, jež se inspiroval svým designem u Onu UI od Samsungu.

Zapomenout nemůžeme ani na fotoaparáty. Hlavní 48Mpx senzor pochází z OnePlus 8 Pro, má světelnost f/1.8 a optickou stabilizaci. Možná lehce zklame 16Mpx širokoúhlý fotoaparát bez ostření, ale zase má krásných 123° záběru. A na závěr je zde 5Mpx makro senzor a 2Mpx senzor pro měření hloubky ostrosti. Video lze natáčet ve 4K a 60 FPS, zatímco přední kamerka nabídne 32 Mpx s širším úhlem záběru.

OnePlus 8T bude k dispozici ve dvou barvách - zelené a stříbrné. Telefon může být váš v základní 8/128GB variantě za pěkných 16 990 korun a ve vyšší 12/256GB verzi za 19 590 korun. Osobně bych sice raději sáhnul stále po lépe vybavené Galaxy S20 FE 5G za stejnou cenu, ale rozhodně zůstalo OnePlus konkurenceschopné.

Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů
 • ambospetr-15. říjen 2020

  Teď nedávno jsem pořídil OnePlus 8. A už chápu Michala. OxygenOs je hodně návyková záležitost. Uvažoval jsem i o 8t ale nepřináší toho moc nového.

  Odpovědět 
 • jindrichada-14. říjen 2020

  Souhlasím s tebou v tom , že je s 20 FE lépe, ale stojí o 3 tisíce víc než Oneplus (obě ve 128gb).

  Odpovědět 
  • Michal Šrajer (hlavní redaktor)>jindrichada-15. říjen 2020

   @jindrichada Kéž by byl často, třeba zrovna teď, nějaký cashback na 3 tisíce korun...

   Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.