Logitech představil povedený herní volant. Budete závodníky? Rozhodně ne pro "obyčejné" hráče!

08.08.2020 09:00 / od Petr Kubec
foto:  Taktiq
  • Nový herní volant od Logitech HG rozhodně není pro každého fanouška závodních her.
  • Těm, které zláká ke koupi, však nabízí neskutečně realistický zážitek ze simulátorového závodění.

Nevím, zda jste něco podobného měli v dětství, já jsem však dostal přibližně ke svým osmým narozeninám malý volant a pedálky k počítači, strávil jsem tak dlouhé hodiny hraním závodních blbůstek na otcově počítači. Přibližně od deseti let ležel zapomenutý ve skříni, dokud jsem ho nedávno nenašel... Ty vzpomínky byly k nezaplacení. A nyní je Logitech G znovu probouzí svým novým herním volantem Logitech G923. Od mé dětské hračky se však liší.

Kromě ceny, která prý bude poctivých 11 049 korun, a kterou by rodiče v roce 2008 rozhodně nedali, však nabízí i spoustu funkcí, o kterých si mé malé já mohlo jen nechat zdát. Máme zde systém zpětné odezvy TRUEFORCE, který spolupracuje s fyzikálním herním enginem, aby vyvolával nejvěrnější možné napodobení reálných závodů. Přes volant tak, kromě samotného ovládání vozu, prý půjde poznat, kdy část vozu ztrácí kontrolu s dráhou, začíná se přetáčet, či jinak není v pořádku, což bude hráči kromě ještě realističtější simulace nabízet možnost zasáhnout dříve, než to půjde poznat na samotném pohybu auta. Stejně jako v realitě. Někdo s řidičákem mi to zajisté potvrdí.


Obsahuje navíc i indikátor otáček motoru, upozorňující na překročení červeného pásma, ovládací prvky pro Xbox (ano, kromě počítače jde připojit i k Xbox One a Xbox Series X) a otočný volič kupříkladu pro seřízení stability vozu nebo brzdné síly. Zkrátka a česky se jedná nejspíše o nejrealističtější existující herní volant. V balení zároveň obsahuje i pedály, které je v některých hrách i možné přeprogramovat, bez nich by se ostatně jezdilo dost těžko.

Přiznám se bez mučení, hračka pro mne to není. Možná proto, že by se mi nevešel do rozpočtu, možná protože v herních strategiích bych pro něj nenašel využití. Věřím však, že mít něco podobného ve svých osmi letech, jsem již profesionální závodník Formule 1. Pokud někdo z vás ujíždí na závodních simulátorech, možná jsem vám právě našel dáreček k Vánocům. Nebo narozeninám. Záleží, co je dřív, samozřejmě.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.