Loď se potápí. LG minulý rok prodělalo a ztráta se pomalu blíží miliardě dolarů Zachrání to LG někdy?

31.01.2020 15:41 / od Honza Nuc
Xiaomi Mi 9
  • Jihokorejská společnost LG zveřejnila finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2019 a nejsou vůbec příznivé.
  • LG stále prodělává a peníze protékají mobilní divizí tak, jako by je společnost lila do vědra, které má na dně velkou díru.

Společnost LG má za celý rok 2019 obrat 53 miliard dolarů, nicméně celkový provozní zisk je za minulý rok pouze 2,07 miliardy dolarů, což je dokonce o deset procent méně, než v roce 2018. Co se týče samotného čtvrtého čtvrtletí roku 2019, obrat činí 13,56 miliard dolarů, což je o 1,8 procent více, než za stejné období předešlého roku a dokonce o 2,3 procent vyšší, než výsledek za třetí čtvrtletí roku 2019. To se však bavíme o výsledcích celé společnosti LG.

Výsledky mobilní divize nejsou vůbec růžové. Celkový obrat z mobilních telefonů činí za období od října do prosince 2019 1,12 miliard dolarů, což je oproti stejnému období v roce 2018 pokles. Mobilní divize jako taková má za celý rok ztrátu 858,34 milionu dolarů. Můžou za to zvýšené náklady na marketing u vlajkových modelů. Nicméně ani tak velká ztráta LG nezastaví, aby vydávalo mobilní telefony. Společnost se chce dokonce v roce 2020 zaměřit na výrobu telefonů střední a vyšší třídy, které budou podporovat 5G sítě. A právě v nových sítí vidí společnost budoucnost a pole, kde by mohla uspět.

LG samozřejmě fandíme, ale pokud to tak půjde dál, za pár let bude muset s telefony skončit nadobro. Upřímně si myslím, že by se mohlo LG zaměřit spíše na levnější segment telefonů a nabídnout zařízení s dobrým poměrem ceny a výkonu. Na začátku sice výdělky nebudou nijak výrazné, ale je potřeba se opět dostat do podvědomí lidí, protože o LG mají zájem především skalní fanoušci a běžný uživatel sáhne především po Samsungu, Xiaomi nebo Huawei. Pokud by se opravdu společnost zaměřila na telefony do deseti tisíc korun, mohla by se opět vyšvihnout.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.