Lhal nám Samsung o skleněném displeji Galaxy Z Flip? Ano i ne Je to komplikovanější, než byste řekli

foto:  Samsung
  • Samsung čelí kvůli svému druhém ohebnému telefonu opět menšímu skandálu.
  • Řada prvních uživatelů hlásí problémy s displejem či jeho kompletní zničení po chvilce používání.
  • Slavný youtuber JerryRigEverything poté vznesl otázku, zda je onen proklamovaný skleněný displej vůbec ze skla.

Určitě jste v posledních dnech zaregistrovali novou kontroverzi ohledně ohebného Galaxy Z Flip. Telefon se totiž začal dostávat k prvním uživatelům a řady z nich opět stejně jako u Galaxy Fold hlásí problémy s displejem. Populárním se stal zejména tweet uživatele Amir (@mondoir), jenž ukazuje fotografii poničeného displeje Galaxy Z Flip přesně v místech pantu, kde se displej ohýbá. Podle všeho přitom Amir pouze otevřel poprvé telefon, sejmul fólie s instrukcemi a grafikou (jež se strhnout má) a poté telefon zavřel. Následně slyšel jen prasknutí a neštěstí bylo na světe.  

Podobných příběhu je již nyní více, ale největší paseku napáchalo video od známého youtubera JerryRigEverything. Ten dal totiž během svého standardního testu odolnosti pořádně zabrat proklamovanému “skleněnému” displeji Galaxy Z Flip. Jak se však ukázalo, displej se škrábe stejně snadno jako u Galaxy Fold či Motoroly Razr. Dokonce se během zahřátí displej očividně stahuje a chladnutím následně rozšiřuje, jako plast, a kolem průstřelu s kamerkou jde vidět zakřivení světla, které jde vidět jen u plastu.  

Především šel ovšem panel poškrábat velice snadno i pouhým nehtem a trochu větší tlak pinzetou udělal do displeje rovnou díru a poškodily se tak samotné pixely. Pravé krycí sklo přitom slouží k rozprostření tlaku, takže namísto toho, aby se vytvořila zkrátka jen dírka, by se objevila typická pavučina a praskliny.

Reklama

Mohlo by se tedy zdát, že displej není vůbec skleněný a Samsung lhal, avšak není to zcela pravda. Tenké ohebné sklo skutečně v telefonu je, ale je bohužel schováno pod silnou vrstvou plastu. Navíc je asi 16x tenčí než běžné krycí sklo a velice snadno se poškodí. Proto se pinzeta snadno dostal skrz sklo, a proto jej Samsung schoval po plast.

Reklama

Problém však je, že tento fakt nikde Samsung neprezentuje. Dalo by se říci, že více jak o lhaní, jde o klamavou reklamu. Na oficiálních stránkách výrobce najdete slova jako “Sklo, které ohnete. Displej vyrobený ze skla Samsung Ultra Thin Glass vás bude překvapovat při každém otevření.” Překvapovat přitom nepochybně bude, po každém otevření na vás vykoukne nový škrábanec.

Když lákáte lidi na displej vyrobený ze skla, tak očekávají, že při nejmenším nehtem mu nic neudělají. Jelikož je však tenké sklo pod silnou vrstvou plastu, tak výhody skla vlastně ani nevyužijete a nepocítíte. Pro vás to bude zkrátka jen plastový displej jako u původního Galaxy Fold. Moc se toho nemění. Při nejmenším by tedy měl Samsung upravit své oficiální popisky ohebného displeje. Jednou ze složek tohoto displeje je vespod tenká skleněná vrstva, ale rozhodně to není "skleněný displej".

Pokud by měl váš telefon záda z plastu, která by se stejně snadno škrábala a pocitově by působila jako obyčejný plast, ale já vám řekl, že je pod tím plastem tenká vrstva skla, řekli byste o něm najednou, že má skleněná záda? Pokud má telefon pod skleněnými zády kovovou kostru a rám, je automaticky kovový? Neřekl bych. Minimálně o Lumiích se kdysi jako o kovových telefonech určitě nemluvilo. 

Reklama
Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.