LG Wing 5G: Nový typ konstrukce a ucházející specifikace Cenu prozatím neznáme

15.09.2020 12:40 / od Honza Nuc
foto:  LG
 • Po několika týdnech úniků jsme se konečně dočkali a jihokorejské LG představilo nový telefon Wing 5G.
 • Zařízení má především jeden výklopný displej, ale také Snapdragon 765G či tři fotoaparáty na zadní straně.

LG Wing 5G je v podstatě konceptem. Je to pokus a snaha vytvořit nové zařízení, které na trhu ještě není. Zaujmout hned na první či druhý pohled, a hlavně se odlišit. Tak alespoň chápu nový telefon já a pravděpodobně nebudu daleko od pravdy. LG tak zvolilo design klasického telefonu, alespoň tedy na první pohled. Přední stranu tak zaobírá 6,8" P-OLED displej se zaoblenými kraji, který neruší žádný průstřel ani výřez. Přední 32Mpx kamerka je totiž vyjíždějící z horní části rámu telefonu.

Jihokorejský výrobce ale vytvořil telefon, který se dá využít ve dvou módech, takzvaném Basic a Swivel (otočný mód). Klasický mód nemusím vysvětlovat, druhý režim Swivel znamená, že horní displej vyklopíte do horizontální polohy a odhalíte druhý, menší displej pod ním. Díky můžete na horním displeji sledovat video a na tom menším třeba chatovat s přáteli. Druhý displej v poměru 1:1 má velikost 3,9"

Další využití je při živých přenosech na YouTube. Pokud si majitelé telefonu otevřou YouTube v prohlížeči Naver Whale, zobrazí se jim chat k živému přenosu na druhém displeji. Dále se dají displeje využít tak, že na tom velkém bude navigace, na druhém pak ovládání hudby či právě probíhající hovor. Možností využití je ale více a je důležité, aby vývojáři aplikací takové možnosti přidávali. Na ukázkových videích také můžeme spatřit hraní hry Asphalt, kdy na menším displeji hráč vidí mapu trati.


Co se týče specifikací jako takových, tak má LG Wing 5G procesor Qualcomm Snapdragon 765G s podporou 5G sítí v kombinaci s 8 GB RAM a až 256GB vnitřním úložištěm. Na zadní straně jsou tři fotoaparáty - hlavní 64Mpx a dva širokoúhlé s rozlišením 13 a 12 Mpx. Hlavní kamera má funkci Gimbal Motion a nabízí šestiosou stabilizaci, zatímco 12Mpx širokoúhlý senzor má velké pixely, ale trochu užší úhel záěru než 13Mpx.

Čtečka otisků prstů je optická v displeji, dále je zde baterie o kapacitě 4000 mAh či odolnost IP54 a vojenský standard odolnosti MIL-STD-810G. Kompletní specifikace jsou dostupné v našem katalogu. 

BATERIE Kapacita 4000mAh;
DISPLEJ Rozl. displeje 1080 x 2460bodů; Typ displeje P-OLED; Úhlopříčka displeje 6.8";
FOTOAPARÁT Clona fotoaparátu s teleobjektivem 2.2; Clona hlavního zadního fotoaparátu f/1.8; Clona širokoúhlého fotoaparátu f/1,9; Rozl. fotoaparátu s teleobjektivem 12Mpx; Rozl. hlavního zadního fotoaparátu 64Mpx; Rozl. širokoúhlého fotoaparátu 13Mpx;
KONEKTIVITA Konektory USB-C; NFC;
KONSTRUKCE Hloubka 10.9mm; Hmotnost 260g; Konstrukce Vysouvací; Šířka 74.5mm; Výška 169.5mm;
OP. SYSTÉM Mobilní služby 5G; Android 10;
PAMĚŤ RAM 8GB; Uživ. paměť 256GB;
VÝKON Graf. chip Adreno 620; Typ procesoru Qualcomm Snapdragon 765G;
ZABEZPEČENÍ Čtečka otisku prstů , v displeji;
Přejít do katalogu


Diskuze k článku...

0 komentářů
 • smekyyy91-21. září 2020

  To je úchylárna 2.0 :D

  Odpovědět 
 • cellbreaker-15. září 2020

  YT streamchat maniaci hýkají blahem ;) Veledůležitá bude CENA. Obávám se, že tou to LG (jako obvykle ;) naprosto ZAZDÍ...

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.