LG V60 ThinQ 5G přináší citelná vylepšení i notnou dávku zklamání LG má podle mě na víc

26.02.2020 17:28 / od Michal Šrajer
foto:  LG
  • Nové LG V60 se notně zvětšilo svým 6,8palcovým Full HD+ OLED displejem a 5000mAh baterií.
  • Nechybí Snapdragon 865 s 5G, stero reproduktory, voděodolnost nebo pouze dvojice hlavních fotoaparátů.
  • Cílem LG je dostat cenu V60 ThinQ společně s krytem se sekundárním displejem v balení alespoň lehce pod 23 tisíc korun.

Po Sony, Huawei, Honoru a Realme přichází na řadu také LG se svým nový vlajkovým modelem V60 ThinQ 5G. Ten nabízí tři velká vylepšení v podobě nových fotoaparátů, většího displeje a masivní baterie, ale to je vesměs také vše. Rozhodně se nejedná o nijak vzrušující telefon, jak jsem původně doufal. Ve skutečnosti je to až na těch pár drobností opět nuda. 

Začneme tělem. To zcela jasně vzhledově navazuje na V50 a další telefony LG z loňského roku. Bohužel už nejsou fotoaparáty zapuštěny, ale musím říct, že i přesto se mi elegantní design v té modré barvě se zlatým rámem velice líbí. Stále můžete samozřejmě počítat s voděodolností IP68 a certifikací odolnosti MIL-STD810G, to už je u vlajek od LG standard. 

Vepředu je poté masivní 6,8palcový Full HD+ OLED displej s kapkovým notchem, v němž najdeme 10Mpx kamerku se světelností f/1.9. V displeji je také optická čtečka otisků prstů, avšak žádných 90Hz či vylepšení obraz pro plynulejší chod tu nenajdete. Je to zkrátka tradiční zobrazovač, jak jsem zvyklí. Ani jas není nijak úchvatný, zvládne maximálně 500 nitů, což je polovina oproti Xiaomi Mi 10 a dalším. 

Více novinek je u zvuku. Pryč je označení BoomBox a namísto toho má V60 běžné stereo reproduktory, jaké jsou již dlouho v módě. Potěší, že zůstal 3,5mm jack pro sluchátka společně s výborným 32bitovým Quad DACem a zesilovačem. Pro nahrávání zvuku pak poslouží čtveřice mikrofonů, jejichž chování a nahrávání okolí můžete ovládat manuálně ve fotoaplikaci. 

A když už jsme u toho, pojďme na samotné fotoaparáty. Může se zdát, že jsou zde čtyři senzory, ale ve skutečnosti LG ubralo a jsou tu pouze dva. Hlavním je 64Mpx fotoaparát se světelností f/1.8 a optickou stabilizací. Ten spojuje pochopitelně čtyři pixely do jednoho pro dosažení hezčích 16Mpx snímků, nabídne prý 2x bezztrátový zoom a je schopen natáčet také 8K video při podivných 26 FPS

Dále nechybí 13Mpx širokoúhlý objektiv se světelností f/1.9 a to je vše. Dalším senzorem je pouze ToF pro hrátky s rozmazáním pozadí. To čtvrté černé kolečko žádný dašlí fotoaparát bohužel není. Oceňuji však natáčení videa v HDR10+ v 10 bitech a manuální režim s focus peakingem bude stále jedním z nejlepších na trhu. 

Hardware nikoho nepřekvapí. Snapdragon 865 s 5G, 8 GB RAM a 128GB úložiště + microSD slot. Žádné DDR5 ani UFS 3.0, nebo se o nich alespoň LG vůbec nezmínilo, avšak něčím takovým by se zaručeně chlubilo. Na co řeč došla je baterie s kapacitou 5000 mAh, která zní velice slibně. Najdeme zde tradiční rychlé nabíjení Quick Charge 4+, takže žádné rekordy nelámeme, a běžné 15W bezdrátové nabíjení. Hodí se také zmínit kryt se sekundárním displejem, který je úplně stejný jako u telefonu pro zachování konzistentního zážitku z používání.   

Celkově LG V60 ničím nepřekvapilo, avšak stále neznáme cenu. Všichni výrobci čekají, jak dopadne situace kolem koronaviru, který může produkty ještě prodražit. Více se prý dozvíme v březnu, ale něco málo LG přeci jen potvrdilo. Cílem je dostat LG V60 v balení s krytem alespoň trochu pod cenu základní malé Galaxy S20. Tedy pod 23 tisíc korun, což může znamenat, že pokud bude novinka stát 21 tisíc, tak to bude považovat LG za úspěch

Já bych to však jako úspěch skutečně neviděl. Chápu, že bude v balení i druhý displej v krytu, ale i tak si LG bude účtovat stále moc vzhledem k samotnému telefonu, který nabízí. A o ten půjde vždy především. Já si nekupuji kryt s displejem, chci především skvělý telefon. OnePlus 8 Pro či Xiaomi Mi 10 Pro toho nabídnou zaručeně více za nižší či téměř stejnou cenu.

Druhý displej, který dělá telefon větším, širším a méně pohodlným na nošení tolik lidí chtít nebude jako prostě a jednoduše výborný telefon. Tohle není cesta ke zvětšení prodejů. Kdyby LG dodalo samotný telefon na trh od začátku za 14 990 Kč, tak by mohlo snadno zaumout, ale takto... Osobně jsem zkrátka opět zklamaný a pořád si myslím, že má LG na víc. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.