LG připravuje výrazně levnější Velvet se starším Snapdragonem 845 Chytrý, nebo zbytečný krok?

10.06.2020 16:30 / od Michal Šrajer
foto:  LG
  • LG si patrně uvědomilo, že Snapdragon 765G nebyl pro jejich drahý telefon nejlepší volbou.
  • Na vybrané trhy má tak zamířit speciální 4G varianta LG Velvet s dva roky starým Snapdragonem 845.
  • Nejde o nic zvláštního, jelikož v Koreji LG představilo nedávno telefon s tímto procesorem a o 20% nižší cena vždy potěší.

LG si pro nás podle všeho chystá další podivný experiment. Všichni se asi shodneme, že dát do vlajkově naceněného LG Velvet slabší Snapdragon 765G nebyla nejlepší volba. Jen kvůli 5G se takový procesor rozhodně v telefonu nevyplatí. LG si však patrně uvědomuje, že ne všude se 5G rozšiřuje, a tak má přijít s levnější “4G” verzí telefonu. Jak toho docílí? Jednoduše vymění Snapdragon 765G za starší procesor. Jinak zůstane telefon zcela stejný.

LG sáhlo konkrétně po výkonově nejbližším Snapdragonu 845. To zní vcelku dobře, CPU je stejně silné, ale GPU (grafika) je o něco silnější. Problémem může být ovšem v budoucnu věk. Snapdragon 845 je nyní už dva roky starý vlajkový procesor, který může potenciálně dělat neplechu v budoucnosti během aktualizací a optimalizace fotoaparátů a podobně na něm nemusí být tak dobrá. Přeci jen novější procesory sebou nesou nespočet dalších benefitů, a ne pouze vyšší čísla v AnTuTu. Otázkou je kupříkladu i vliv na spotřebu energie. 


Na druhou stranu LG stejně bohužel moc často aktualizace pro své telefon po krátce době nevydává. Pokud by byl navíc telefon skutečně stejně dobře odladěn a nebylo by nikde žádné velké zhoršení, tak by šlo o mnohem atraktivnější zařízení. Sice má být ze začátku Velvet 4G k dispozici pouze na Blízkém východě a v Brazílii, ale možná se dostane i jinam, pokud bude mít úspěch.  

Úspěchu přitom nasvědčuje cena, která má být o 20% nižší než u běžné verze LG Velvet. To znamená, že telefon za v přepočtu 22 990 Kč by mohl stát najednou 18 499 Kč. To je velký rozdíl, kterým by se zařízení hned posunulo dokonce pod základní OnePlus 8. Není to pořád snadná konkurence, ale lepší než všechny ostatní vlajky. Byť osobně bych stejně v tak drahém telefonu vyděl raději Snapdragon 855 Plus, který ostatně také nemá 5G, takže by jeho nasazení nic nebránilo. To by potom ale nebylo holt naše LG. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • cellbreaker-10. červen 2020

    Za ty megalove "pěknej" fujtajxl...

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.