LG Innok začíná vyrábět ve velkém fotoaparáty pro iPhony 11 Dočká se divize opět velkých zisků?

21.08.2019 14:25 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Divize LG vyrábí stejně jako loni i letos celý modul zadního fotoaparátu, přední kamerku a systém pro Face ID.
  • Loni si tato část LG díky zakázce od Applu přišla na nejvyšší zisky za celou svou existenci.
  • Letos by mohly být příjmy díky zvýšené komplexnosti fotoaparátů u všech zařízení ještě vyšší.

Apple se letos obrací ve velkém opět na LG, jednoho ze svých největších dodavatelů. Už loni vyráběl korejský velikán pro Apple celý modul zadního fotoaparátu, přední kameru i TrueDepth systém pro Face ID, což byl obrovský závazek, s jakým se dříve společnost nikdy nesetkala. Aby společnost obří poptávku vůbec zvládla uspokojit, musela zvednout počet svých zaměstnanců, a to hodně.  

V druhém čtvrtletí loňské roku musela divize LG Innotek dočasně na krátký úvazek zvýšit počet svých zaměstnanců v továrnách z 612 lidí v Březnu na neuvěřitelných 3396 lidí koncem září. Více jak pětinásobek lidí byl zapotřebí, aby byla uhašena poptávka zákazníků po nových iPhonech. Prodeje celkově totiž sice možná stagnují či upadají, ale iPhony jako takové patří stále mezi zdaleka nejpopulárnější a nejprodávanější telefony.  

Zároveň není poté divu, že zaznamenalo LG Innotek ve třetím čtvrtletí minulého roku nejvyšší zisky za celou svou dosavadní existenci. Výdělek činil 1,91 miliardy dolarů z prodejů a 107 milionů dolarů operačního zisku. Tady můžeme vidět, jakou moc může mít pro společnosti klient z tak enormní poptávkou, jako je právě Apple s jeho iPhony.  

LG tedy očividně vše zvládlo na jedničku, a tak se na něj obrací spokojený Apple i letos. LG Innotek začíná již nyní vyrábět ve velkém pro Apple opět celý modul zadního fotoaparátu, přední kameru i TrueDepth systém, přičemž tentokrát je zavařeno na ještě větší tržby. Jak známe ze všech spekulací, tak letos bude mít i ten nejlevnější iPhone komplexnější duální fotoaparát a modely iPhone 11 Pro nabídnou letos trojitý.  

To znamená komplikovanější moduly fotoaparátů, lepší fotoaparáty a vyšší pořizovací ceny. LG by tedy mohlo mít letos ještě vyšší zisky z Applu a prolomit o rok později zase svůj rekord. Hlavně to ale znamená, že LG Innotek dostává velice solidní zásobu financí, které může celkový korporát LG poté případně využít i jinde. Jako třeba ve vlastní produktech. Na závěr se hodí také zminit, že samotné senzory foťáků nebudou samozřejmě přímo od LG, stejně jako nebyly loni. Ty budou patrně opět od Sony. LG pouze dává vše dohromady a poté to zasadí do jediného modolu.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.