LG G9 bude dle renderů opět o rok pozadu. Vypadá jako Galaxy S10 s notchem Designově další zklamání

03.01.2020 17:26 / od Michal Šrajer
JBL BAR 5.1
 • OnLeaks nám přináší první rendery chystané vlajky od LG.
 • Podle všeho bude vypadat model G9 téměř identicky jako Galaxy S10 s kapkovým notchem.
 • Nechybí čtyři fotoaparáty, 3,5mm jack a obří 6,7 až 6,9palcový displej.

Stejně jako loni u LG G8 vypadá i chystané LG G9 jako telefon, jehož design je o rok pozadu za ostatními. Alespoň to tak vypadá dle prvních renderů od OnLeaks, kde můžeme vidět telefon, který jako by vypadl z roku 2019. Ostatně vypadá zatím neoznámené LG přesně jako Galaxy S10 s malým kapkovým notchem namísto průstřelu. Telefonu to podle mě pořád celkem sluší a být v jiné barvě než černé, možná bude i pěkný, ale to nic nemění na tom, že letos se vlajky posunou dál. 

Mluvím přitom hlavně o displeji a tom notchi. Záda jsou sice zjevnou kopírkou Samsungu, ale alespoň bude vypadat LG jinak než ostatní s velkým obdélníkovým modulem v levém horním rohu. Za to jsem rád. Byť toho se u LG dočkáme pravděpodobně koncem roku nebo v roce 2021, kdy LG napodobí starší trendy ostatních výrobců. Mimochodem můžeme na zádech vidět v dlouhém modulu hned čtyři objektivy fotoaparátů, avšak o jejich specifikacích zatím nic nevíme. 

Vepředu má být poté obří 6,7 až 6,9palcový OLED displej se čtečkou otisků prstů, přičemž půjde očividně stále o rovný panel bez zakřivení. Potěší 3,5mm jack, který bude opět zaručeně nejkvalitnějším na trhu. Vzhledem k pouze jedné přední kamerce lze také očekávat, že gesta s rukou a rozpoznávání dlaně bude bez ToF senzoru pryč. Stejně tak zmizí i bezpečné odemykání obličejem, ale podle mě nikomu minimálně funkce kolem rozpoznání dlaně chybět nebudou. 

Samozřejmě nelze vynášet čistě z renderů žádné soudy o celkové kvalitě zařízení a jeho postavení na trhu. Třeba LG překvapí cenou. Avšak jisté je, že telefon neskutečně snadno zapadne do šedi loňských vlajek. Telefon je nudný, takový design jsme viděli pravidelně již celý rok, a to je něco, co si LG v současnosti úplně dovolit nemůže. Určitě se zase vylepší rovněž kryt se sekundárním displejem, ale samotný telefon vypadá sám o sobě zkrátka nezajímavě. A to je obrovská škoda. Doufal jsem v něco víc. Třeba se ještě dočkáme nějakého LG G9+, nebo nás spasí LG V60. Snad... Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • Horas-25. únor 2020

  Proč zas tak velký displej, :/

  Odpovědět 
 • petrcuchal-8. leden 2020

  Až na velikost displeje se mi líbí, avšak LG určitě nasadí premrštěnou cenu, tak jako je tomu u Sony ??

  Odpovědět 
 • Ivo Rolčík-4. leden 2020

  Zezadu vypadá jak Galaxy S10 v 5G verzi, a zepředu vypadá zase jako Galaxy A70. LG se asi "nenápadně" inspiruje u Samsungu...

  Odpovědět 

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.