LG chce otočit mobilní divizi naruby. Povede jí nyní šéf televizí Snad se blýská na lepší časy

28.11.2018 11:30 / od Michal Šrajer
  • Poslední kompletní změna vedení mobilní divize proběhla u LG teprve před rokem, ale na prodejích se bohužel nepodepsala
  • Nyní přebere otěže Brian Kwon, který dokázal už dříve obrátit naruby jiné divize LG
  • V současnosti je v LG šéfem televizí, které zažívají díky jeho práci obrovský nárůst popularity

LG zápasí už roky nejen s prodejem telefonů, ale také se samotným vedením společnosti. Posledními změnami prošla mobilní divize korejského výrobce přesně před rokem, kdy se dostal do vedení Hwang Jeong-hwan, který měl za úkol zvýšit konkurenceschopnost. Výsledkem jeho práce je snížení nákladů, zefektivnění výroby a zvýšení kvality produkce. To jsou všechno dobré zprávy, ale samotná strategie vydávání smartphonů se nezlepšila.  

LG letos prostě jen chrlilo jeden vlajkovými model za drahým a doufalo, že alespoň jeden se mezi lidmi chytne. No, nakonec se nechytl vesměs žádný, a i když jde o dobrá zařízení, tak vysoká cenovka zabijí jakékoli naděje LG na výdělek. Všechno má ovšem změnit opět k lepšímu další změna šéfa mobilní divize. Až to skoro vypadá, že v LG hrají “Škatulata, hejbejte se!” o křeslo šéfa telefonů. 

I přes úvodní skepsi, ale musím říct, že mám nyní opět slabou naději, že se LG dokáže trochu vzchopit. Nyní povede smartphony totiž Brian Kwon, což je osvědčený veterán a současný šéf televizní devize. Kwon je dokonce ve společnosti znám právě tím, že dokáže vše obrátit vzhůru nohami. Už zlepšil prodeje audia, počítačů a následně také televizí LG, které zažívají v posledních pár letech obrovským nárůst popularity. Jen pro srovnání dokázaly televize pod jeho vedením vydělaly za poslední čtvrtletí 290 milionů dolarů, zatímco telefony naopak 130 milionů prodělaly.  

Zkrátka neexistuje pro tuto práci povolanější osoba. Samozřejmě nevěstí nic dobrého, když se ve společnosti pořád mění vedení, ale alespoň jde vidět, že se LG chce měnit. V současnosti je LG sice stále třetím největší výrobcem smartphonů v Americe, avšak celosvětově se nedostane ani do první sedmičky. Snad dokáže tedy Kwon dostat LG opět na vrchol. Pokud bych jen mohl, tak bych měl pro něj dvě menší rady. Snížení ceny vlajkových lodí by neuškodilo, jelikož nad 20 tisíci už prostě LG se svou pověstí konkurovat nemůže. A hlavně zadruhé bych si vážně přál, aby se LG zbavilo toho stupidního přívlastku ThinQ ve jménech


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.