Levný Pixel 4a prý Google zaručeně představí už za týden Těšíte se vůbec?

27.07.2020 12:00 / od Honza Nuc
foto:  Google foto:  Google foto:  Google foto:  Google
  • Google Pixel 4a je telefonem, na který jsme se zvědavostí čekali, hltali všechny úniky, a nakonec nás omrzel ještě před samotným představením.
  • Nyní známý leaker Jon Prosser informoval, že stoprocentně zná přesné datum představení Pixelu 4a. No a bude to už příští týden.

"Představení se mělo konat v pondělí 13. července, ale nakonec bylo odloženo. V systému nyní vidíme, že bude představení 3. srpna," vyjádřil se Jon Prosser na sociální síti Twitter s tím, že 3. srpen je stoprocentně datum, kdy se levnějšího telefonu od Googlu opravdu dočkáme. Otázka, kterou položil sledujícím i sám Prosser, však zní: "Zajímá vás to ještě vůbec?"

Pixel 4a už jsme totiž očekávali daleko dříve. Viděli jsme všechny úniky, včetně videa s reálným fungujícím kusem. Nic nás nepřekvapí, specifikace známe. Telefon je v podstatě už neoficiálně představený a víme i přibližné ceny. Veškeré nadšení z představení tedy opadlo. Ostatně tomu tak bylo i minulý rok při představení Pixelu 4. Také už jsme věděli téměř vše a pro nás v redakci bylo sledování konference už jen nutnou povinností, kterou je třeba přetrpět. Stejné to bude i u Pixelu 4a.

Google zamýšlel, že Pixel 4a bude pravděpodobně konkurovat iPhonu SE 2020 od kalifornského Applu. Cenovka by měla být podobná, pravděpodobně ještě nižší. Předpokládám ale, že pokud už zákazníci přemýšlí nad iPhonem SE, tak už si ho buď zakoupili, nebo nad telefonem s Androidem vůbec neuvažují. Momentálně bych spíše tipoval srovnávání s představeným modelem OnePlus Nord. Ten je ale podle specifikací zajímavější. Pixel 4a by mohl zaujmout akorát fotoaparátem, respektive následným softwarovým zpracování. Bude mít však pouze jeden hlavní objektiv a OnePlus Nord má čtyři. Bude tedy zajímavý pozorovat, kdo po novém "googlovském" telefonu sáhne.

Google Pixe 4a má mít uvnitř procesor Qualcomm Snapdragon 730, 12Mpx zadní kamerku, 6GB RAM a až 128GB ROM. Baterii o velikosti 3080 mAh a čtečku otisků na zadní straně. Pokud bych použil hlášku z mých oblíbených cimrmanovských her, řekl bych jen: "Nuda, nuda, šeď, šeď..."Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.