Levnější LG Velvet 4G s dva roky starým procesorem vyšlo potichu v Německu Dostane se i jinam?

28.07.2020 15:00 / od Michal Šrajer
foto: techarena.cz
  • LG vypustilo na německý trh v tichosti dříve spekulovanou 4G variantu nového LG Velvet.
  • Telefon má namísto Snapdragonu 765G ve svém těle předloňský Snapdragon 845.
  • Cena je však o 150 euro nižší než v případně běžného modelu.

LG se zkrátka nedaří, ať už udělá cokoliv. Nový Velvet, představitel nového začátku pro značku, si sice získal v recenzích všude po světě veskrze pozitivní ohlasy, ale prodeje přesto stagnují. LG doufalo s novým designem a atraktivnější cenou v lepší výsledky. Možná proto přichází záhy po startu prodejů na vybrané evropské trhy ještě levnější nová 4G verze LG Velvet.

Takový krok určitě uvítá spousta lidí, proč si také připlácet už teď tisíce korun za funkci, kterou ještě dlouho na plno nevyužijeme. Problémem může být však to, že sem LG nedalo loňský Snapdragon 855, ale dva roky starý Snapdragon 845. Pochopitelně dává smysl, že nebude chtít dát LG do levnějšího modelu silnější procesor, který by spousta lidí asi upřednostnila oproti nižší řadě Snapdragon 765 v běžném Velvetu. Avšak takhle zase působí telefon zastarale. Je to dvousečná zbraň.

V každém případě je jinak zařízení úplně stejně jako Velvet, který jsme pro vás nedávno recenzovali. O specifikacích, kvalitách i mínusech telefonu se tedy dozvíte více případně v naší recenzi. Zde jen doplním, že zařízení je pochopitelně stále kompatibilní s Dual Screen krytem a podporuje i aktivní stylusy Wacom AES.

Dle německé stránky LG bude Velvet 4G k dispozici ve verzi 6/128GB a to za 499 euro, což je daleko méně než 650 euro za běžný Velvet. Pokud se tedy dostane telefon také na náš trh, mohli bychom očekávat cenu kolem 12 tisíc korun, jelikož Velvet je u nás krapet levnější než v zahraničí. To by byla velice zajímavá volba, ale počkejme si, zda se vůbec telefon rozšíří na další trhy. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • cellbreaker-29. červenec 2020

    Je to prakticky neprodejný nesmysl, stejně jako jeho těžce předražený (a zejména proto jen velmi těžko prodejný) předobraz s SD765G. Pokud by LG obdobně jako už po léta mj. (..že sw "podporo ;) cenově neblblo, tak snad prodají globálně alespoň tolik, aby se mobilní divize uživila. Takto zas jen další zářez/propad do červenočíselné ztráty... :( Jsem velmi zvědav, jak dlouho ještě tento "byznys" pojede = budou dotovat. Takhle, domácí jihokorejská extrémně sebestředně ultraješitná rivalita se Samsungem jen tak nedovolí ustoupit z boje, otázkou však je, jak dlouho to ještě reálně ekonomicky půjde...

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.