Levnější Apple Watch SE jsou lákavým remixem starších modelů Představují nyní zlatý střed jablečných hodinek

15.09.2020 21:52 / od Michal Šrajer
techarena.cz
 • Watch SE kombinují řadu vlastností předchozích modelů za cenu 7 990 Kč v 40mm verzi.
 • Tělo s tenčími rámečky pochází ze Series 4, procesor S5 ze Series 5 a některé jiné funkce zase ze Series 6.

Tak už také chytré hodinky se dočkaly od Applu odlehčené levnější verze. Nové Apple Watch SE jsou v podstatě předělanou verzí starších Apple Watch, ale přinášejí novější funkce z rovněž dnes představené Series 6. Kupříkladu konstrukčně vycházejí hodinky ze Series 4. Displej má tedy tenčí rámečky a je o 30 % větší než v případě Series 3. Budou se vyrábět ve velikosti 40 mm a 42 mm, přičemž řemínek je stále stejný a kompatibilní se všemi ostatními jablečnými hodinkami. 

Uvnitř najdeme procesor S5, který pohání zase Series 5 a nabízí 2x vyšší výkon v porovnání se Series 3. Nechybí Apple Pay, voděodolnost do 50 metrů, GPS, akcelerometr, gyroskop, monitorování spánku, tepu, detekce pádu či mytí rukou. Není zde ovšem Always On displej, EKG, monitorování kyslíku v krvi a podobně. Tyto funkce zůstávají exkluzivní pro předchozí dražší verze hodinek. Je zde ovšem novější watchOS 7 kupříkladu s novou rodinnou funkcí, kdy mohou rodiče nastavit hodinky svých dětí tak, aby mohli monitorovat jejich zprávy či pozici pomocí GPS. 

Watch SE mají být zkrátka levnější alternativou pro ty, kteří chtějí nové Apple Watch, ale postačí jim pouze ta nejdůležitější základní výbava a rádi ušetří. Rozhodně se jedná o velice zajímavý remix všech starších Apple Watch, který nyní představuje zlatý střed mezi stále nabízenými Watch Series 3 a Series 6. 

Co se cen týče, tak je to velice komplikované. Watch SE jsou nabízeny s obrovským množstvím řemínku a v různých barvách hliníkového těla, přičemž oboje ovlivňuje cenu. Nejlevněji vás však vyjdou hodinky na 7 990 Kč za 40mm verzi a na 8 790 Kč za 44mm verzi. V prodeji budou již od 18. září.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • Matěj Petrák-15. září 2020

  Zdravím, mohu se zeptat, pořád nechápu rozdíl mezi apple watch SE a SE nike edition. Mohu používat i normální apple ciferníky na nike edition? Jinak vím že mají specialní nike aplikaci ale kdyby jste si mel vybrat mezi normal a nike tak jaké byste si vybral popřípadě doporučil?

  Odpovědět 
  • Petr Hudec>Matěj Petrák-16. září 2020

   @Matěj Petrák Nike edition má navíc speciální řemínek, aplikaci a ciferník. Je to nadstavba nad klasické hodinky. Samozřejmě Apple ciferníky jsou stále k dispozici.

   Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.