Levné Xiaomi Mi Note 10 drtí fotoaparáty i té největší konkurence v DxOMarku Přední příčky jsou opravdu překvapivé

05.11.2019 14:18 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
  • Xiaomi zrovna představilo telefon Mi CC9 Pro/Mi Note 10 s úžasnou sestavou fotoaparátů a výbornou cenovkou.
  • Lidé z DXOMARK už udělali testování fotoaparátů a výsledky jsou naprosto skvělé.

Ačkoliv vždycky říkáme, že testy v DxOMark nemusí odpovídat tomu, jak telefon reálně fotí, je i tak dobré se na výsledky testů podívat a alespoň orientačně si telefon "omrknout". Je to podobně jako s benchmarkem AnTuTu, berte tyto hodnoty jen čistě orientačně. Jak jsme mohli čekat, Xiaomi Mi CC9 Pro/Mi Note 10 fotí opravdu dobře. Podle testu však údajně ještě lépe, než jsme vůbec hádali.

Xiaomi Mi CC9 Pro získalo celkově 121 bodů, což ho řadí společně s telefonem Huawei Mate 30 Pro na první místo žebříčku DxOMark. Jedná se tak o obrovské překvapení a je zvláštní, že telefon za 11 tisíc korun je na stejné úrovni jako telefon za téměř 30 tisíc korun. Hned za nimi se solidním odstupem čtyř bodů se umístil Samsung Galaxy Note 10+, Huawei P30 Pro a Samsung Galaxy S10 5G.

Takový Pixel 4 se umístil až na desáté příčce se 112 body. To jen abyste viděli, že DxOMark rozhodně není směrodatným testem fotoaparátů. Ostatně Nokia 9 podle něj fotí hůře jak Galaxy A9 2018. A je celkem s podivem, že v žebříčku stále ještě není iPhone 11. Čím to asi bude? Ještě do DxOMarku nedorazila platba za test?

Každopádně podle závěru testu je telefon dobrý na zoom díky dvěma teleobjektivům, objektivy mají rychlé ostření, výborný bokeh efekt a ultraširokoúhlý objektiv má minimální zakřivení na bocích. Noční režim zase zachovává přirozený vzhled pleti. Co se týče videa, DxOMark mu vytýká ztrátu ostrosti po krajích obrazu, omezený dynamický rozsah a na obloze občas do fialova zabarvené mraky. Stejně je však video prý nejlepší, jaké benchmark zatím testoval. Pokud se chcete podívat na celou zprávu z testu, mrkněte na stránky DxOMark.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.