Levné Redmi Note 10 má mít 108Mpx fotoaparát z vlajkových telefonů Nejlepší fotomobil střední třídy na obzoru?

12. říjen 2020
1 min. čtení
0 videí
 • Několik na sobě nezávislých úniků nám utváří obrázek o chystaném Redmi Note 10.
 • Telefon má mít podle všeho 108Mpx fotoaparát a představit by se měl minimálně v Číně koncem tohoto měsíce.
 • Podle kódového označení půjde patrně pouze o lehce upravený a přejmenovaný již existující telefon Xiaomi.

Po nedávném představení řady Xiaomi Mi 10T se okamžitě objevily také spekulace o “desítkové” řadě levnějších telefonů Redmi Note. U nich už jsme si tak nějak zvykli, že každého půl roku dostaneme novou generaci a ta nejnovější vypadá skutečně skvěle. Redmi Note 10 by mohlo mít podle nejnovějších spekulací 108Mpx hlavní fotoaparát, který normálně najdeme ve vlajkových modelech. Jednalo by se přitom zaručeně o stejný fotoaparát, jelikož existuje v současnosti na trhu stále pouze jeden 108Mpx senzor.

Nutno ovšem podotknout, že důkazy o přítomnosti tohoto senzoru v Redmi Note 10 nejsou přímé. Vesměs jsme to zjistili až složením menší skládačky. Původní zpráva pochází od leakera Digital Chat Station, který tvrdí, že Xiaomi vydá telefon se 108Mpx fotoaparátem, jehož kódové označení končí zaručeně “J17”. Jméno telefonu jsme nedostali, takže tato zpráva ještě směrodatná není, ale bylo řečeno, že tento model se má představit koncem tohoto měsíce.

Reklama

Zcela nezávisle na této zprávě se na sociální sítí Weibo objevila následně další zpráva. Podle ní má nést nějaký telefon řady Redmi Note 10 kódové označení M2007J17C. Najednou už máme tedy spojení, jelikož označení telefonu skutečně končí na “J17”. Písmeno “C” bude pak patrně značit verzi daného modulu. Spojení obou zpráv potvrzuje také fakt, že Redmi Note 10 s tímto modelovým označením se má prý představit pro Čínu do konce října.

Co je však nejzajímavější, tak je označení stejné jako u nedávno představeného telefonu Xiaomi Mi 10T Lite. Ten má kód M2007J17G. Tím pádem se má zatím za to, že Redmi Note 10 bude jen lehce vylepšená přebrandovaná verze tohoto telefonu, jak už to má Xiaomi ve zvyku. To "C" v označení by mohlo tedy rozlišovat model Redmi Note 10 Pro od vesměs stejného Mi 10T Lite. Což by rovněž nasvědčovalo kupříkladu 120Hz LCD displeji nebo 5G konektivitě. V každém případě bychom se ale ani tak nezlobili. Jestli bude mít skutečně onen skvělý 108Mpx senzor telefon do 9 tisíc korun, kolik většinou nejlepší Redmi Note Pro stojí, tak bychom měli před sebou dost možná nejlepší fotomobil střední třídy.

Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů
 • jindrichada-12. říjen 2020

  Takže tyhle Vánoce to bude výběr do 10 tisíc mezi jednou podznačkou Xiaomi (display u Poco x3 nfc), nebo druhou podznačkou Xiaomi (foťák u Redmi note 10pro).

  Odpovědět 
  • Michal Šrajer (hlavní redaktor)>jindrichada-12. říjen 2020

   @jindrichada Přesně tak. Jakýkoli telefon spojený s Xiaomi, jen ne telefon od samotného Xiaomi :D

   Odpovědět 
  • jindrichada-12. říjen 2020

   @Michal Šrajer (hlavní redaktor) Ale to Xiaomi to má přece jenom pokrytý, protože se všichni snaží udělat co nejlepší telefon celkově a Xiaomi si se svými mraky podznaček udělá nespočet telefonů s jedním pořádným aspektem a pak má telefon s diplayem, foťákem,...

   Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.