Levné Realme 7 Pro přináší AMOLED displej, nový 64Mpx fotoaparát i ultra rychlé nabíjení Designově vypadají dobře

04.09.2020 13:30 / od Honza Nuc
foto:  Realme
  • Realme představilo hned dva nové telefony, které navazují na úspěšnou řadu Realme 6.
  • Dražší model má Snapdragon 720G, nový 64Mpx fotoaparát, 65W nabíjení a na žádosti fanoušků 60Hz AMOLED displej.
  • Druhý kusek je v podstatě předělané Realme 6 Pro s procesorem MediaTek Helio G95.

Realme 7 Pro

Jako první se zaměříme na nový model s přídomkem Pro. Ten má procesor Qualcomm Snapdragon 720G, který už byl v telefonu Realme 6 Pro. Zlepšení oproti předchozí generaci tedy nečekejte v rámci procesoru, ale v jiných specifikacích. Především zaujme rychlé 65W nabíjení SuperDart, které dobije baterii o kapacitě 4500 mAh do plna za 34 minut.

Displej má telefon o úhlopříčce 6,4" s Full HD+ rozlišením a jedná se o Super AMOLED panel. Bohužel však Realme nenasadilo vyšší obnovovací frekvenci jako u jiných modelů, takže je zde pouze klasických 60 Hz. Výrobce to odůvodňuje tím, že zákazníci ve zpětné vazbě uváděli, že by radši 60Hz AMOLED displej než LCD panel s vyšší frekvencí. Za to lze Realme rozhodně pochválit. Důležité je také zmínit, že čtečka otisků prstů je v displeji.


Fotoaparáty na zadní straně jsou ve složení - nový hlavní 64Mpx fotoaparát se senzorem IMX682 od Sony a světelností f/1,8. Dále je zde 8Mpx širokoúhlý objektiv, 2Mpx makro snímač a 2Mpx měřič hloubky ostrosti. Přední kamera je pak schovaná v průstřelu displeje a má 32Mpx.

Potěší stereo reproduktory Dolby Atmos, 3,5mm konektor pro zapojení sluchátek, přítomnost microSD karty a dvě paměťové varianty 6/128 GB a 8/128 GB. Cena základního modelu je 270 dolarů, tedy 7300 korun českých s daní.


Realme 7

Další představený model Realme 7 má 6,5" Fulld HD+ LCD displej s 90Hz obnovovací frekvencí a průstřelem s 16Mpx rozlišením.  Uvnitř telefonu tepe procesor MediaTek Helio G95 v kombinaci s 6 nebo 8GB RAM a 128GB úložištěm rozšiřitelným o micro SD kartu. Baterii má telefon o kapacitě 5000 mAh s 30W nabíjením, kdy zařízení dobijete do plné kapacity za 65 minut.

Zadní strana ukrývá obdélníkový modul fotoaparátu s hlavním 64Mpx snímačem, 8Mpx širokoúhlým objektivem, 2Mpx makro snímačem a 2Mpx senzorem pro měření hloubky ostrosti. V podstatě to jsou ty samé fotoaparáty jako u verze Pro. Jinak má Realme 7 opět 3,5mm jack a USB-C. Stero reproduktory chybí.

Dostupné jsou varianty 6/64 GB a 8/128 GB. Základní verzi dostanete za 205 dolarů (zhruba 5 500 korun s daní) a lepší verzi za 230 dolarů (asi 6 200 korun).Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.