Letošní iPad Pro podporuje konečně touchpad a má i novou klávesnici Konečně jsme se dočkali

19. březen 2020
foto:  Apple
  • Kalifornská společnost Apple představila ve středu nový iPad Pro i s klávesnicí.
  • K dispozici jsou dvě velikosti - 11 a 12,9 palce. Nejnižší model bude stát 24 900 korun s daní.

Nový iPad vypadá hodně podobně jako již existující iPad Pro. K dispozici jsou dvě varianty a vybrat si můžete mezi 11palcovým a 12,9palcovým displejem. Co je opět skvělé je fakt, že True Tone displej má 120Hz obnovovací frekvenci, takže můžete opět očekávat krásně plynulý obraz.

Reklama

Uvnitř tabletu tepe procesor A12Z Bionic (v předchozí verzi byl A12X Bionic). Co se týče designu jako takového, tak se nic extra nemění. Opět máme hranatější tvar zařízení, což je za mě samozřejmě dobře.

Podstatnou změnou je však modul fotoaparátu na zadní straně a vlastně i fotoaparáty samotné. Modul je převzatý z telefonů řady iPhone 11. Co se týče samotných objektivů, nalezneme v iPadu 12Mpx hlavní senzor, 10Mpx širokoúhlý senzor a LiDAR senzor kvůli rozšířené realitě.

Apple iPad Pro 2020 je samozřejmě dostupný ve verzi Wi-Fi nebo LTE a mělo by se jednat dokonce o rychlejší připojení, než u iPhonu 11.

Nová přídavná klávesnice

Další jablečný tablet od kalifornské společnosti není překvapivě až tak zajímavý. Více mě (a taky ostatní) zajímá spíše přídavná klávesnice. Applu se totiž podařilo nevídané. Respektive, na Apple je to nevídané. K přídavné klávesnici totiž nyní přibyl také touchpad, což bylo doposud nemyslitelné a všichni po něm volali. Haleluja! Volejte třikrát sláva. Klidně i pětkrát. Ale mohlo to přijít už daleko dříve, což?

Nicméně, buďme rádi aspoň za to. Lepší pozdě, než-li nikdy. Každopádně přidání touchpadu znamená, že už se z iPadu stává daleko komplexnější zařízení určené více na práci, neboť s touchpadem přibyde samozřejmě i kurzor, takže nebudete muset ovládat iPad pouze prstem na obrazovce. Navíc touchpad bude podporovat gesta, která známe z MacBooku.

Co se týče klávesnice, jedná se o Magic Keyboard, jež napravuje chyby dřívějších klávesnic a neměla by být tak poruchová. Zajímavým řešením je také připnutí tabletu ke klávesnici, který na ní drží díky magnetu. Díky kloubu si pak můžete iPad nastavit přesně tak, jak potřebujete.

Klávesnice jako taková stojí 299 dolarů (v přepočtu asi 9 900 korun s DPH), respektive 349 dolarů k většímu iPadu (v přepočtu 10 900 korun s DPH).

Apple iPad Pro 2020 bude dostupný od příštího týdne v stříbrné a vesmírně šedé barvě. 11palcový tablet zakoupíte s pamětí 128 GB za 799 dolarů (v přepočtu 24 900 korun s DPH) a za 12,9palcový iPad Pro (128 GB) zaplatíte 999 dolarů (zhruba 30 900 korun s DPH). To tedy v případě Wi-Fi varianty. Pokud budete chtít variantu LTE, připlatíte si ještě dodatečných 150 dolarů (zhruba 4500 korun s DPH).

Reklama


Reklama

Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.