Letos dostaneme ZenFone 7 i dražší ZenFone 7 Pro s otočnými fotoaparáty Hlavní přednost z loňska zůstane zachována

13.07.2020 15:40 / od Michal Šrajer
  • Asus prý letos chystá nejen ZenFone 7, ale také ZenFone 7 Pro.
  • Rozdíly mezi modely nejsou známy, ale vylepšené otočné fotoaparáty budou mít obě.
  • Stejně tak se má ke Snapdragonu 865 přidat také AMOLED displej se čtečkou otisků prstů v něm.

Už je tomu více jak rok, co jsme viděli naposled vlajku od Asusu, pokud nebudeme počítat čistě herní ROG Phone. Asus zkrátka nepatří mezi ty výrobce, kteří představují nový vrchol své nabídky každého půl roku. Zároveň jsme byli ovšem svědky velkého ořezání řady na západních trzích, a tak jsme u nás neviděli jakýkoli nový telefon tohoto výrobce už dobrých 9 měsíců. Toto utahování opasků z loňska v kombinaci s letošní krizí tak vedlo řadu lidí k obavám, zda se ZenFonu 7 vůbec letos dočkáme.

Nejnovější únik z TNNToday může však fanoušky zase jednou na čas uklidnit. Podle všeho se ZenFone 7 skutečně stále chystá, a dokonce dostaneme výjimečně hned dvě verze telefonu. Máme očekávat trochu levnější ZenFone 7 a ZenFone 7 Pro, což znamená jedině - to nejlepší bude tentokrát i u Asusu dražší, než jsme zvyklí. Oba telefony projdou patrně zdražením. Snapdragon 865 je samozřejmostí, u nejlepšího modelu máme mít až 16 GB RAM, kdo ví, k čemu je Android potřebuje, a konečně se mám dočkat také čtečky otisků prstů v displeji. Tím pádem lze očekávat také AMOLED displej, což je výborná zpráva.To všechno však zařízení zdražuje. Obzvláště, když si ještě připomeneme na výrobu náročný otočný mechanismus hlavních fotoaparátů, který prý zůstane zachován. Jen v něm budou tedy tentokrát minimálně tři fotoaparáty namísto dvou. Jaký typ snímače doplní hlavní a širokoúhlý foťák těžko říct, ale moje peníze bych dal stále na teleobjektiv. Ten by dával největší smysl. Obzvláště, pokud se skutečně zvedne výrazně cena, na což telefon zatím vypadá. 

Výbavou půjde totiž zcela očividně o konkurenci pro OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro a nevěřím, že bude Asus o moc levnější. Na druhou stranu se už nemohu dočkat, až si vyzkouším vylepšenou verzi otočného foťáku. Podle mě jde o tu nejméně doceněnou novou technologii loňského roku, které má daleko větší potenciál než vyjíždějící přední kamerky. Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.