Lenovo ThinkBook Plus kombinuje notebook s dotykovým e-ink displejem Vypadá dobře

10.01.2020 15:42 / od Honza Nuc
foto: techarena.cz
  • Veletrh CES v Las Vegas je studnicí chytrých zařízení a zavítala na něj samozřejmě i společnost Lenovo.
  • Výrobce notebooků na veletrhu představil hned několik zajímavých kousků a mezi nimi i notebook s e-ink displejem.

Společnost Lenovo se nebojí experimentovat a na poli notebooků představilo na veletrhu CES 2020 třeba první ohebný notebook ThinkPad X1 Fold (více v článku ThinkPad X1 Fold je jedním z prvních ohebných notebooků a vypadá skvěle). Nejedná se však o jediný netradiční produkt, který si brzy budete moct od Lenova zakoupit.

Máme zde také ThinkBook Plus s 13,3" Full HD LCD displejem, hliníkovým tělem, baterií o kapacitě 45 Wh (až deset hodin výdrže) a 8 nebo 16GB operační pamětí DDR4Uvnitř notebooku tepe procesor Intel 10th Generation Comet Lake Core  i7 s vestavěnou grafikou Intel UHD Graphics. Co se týče portů, v těle notebooku najdeme USB-C, dvě klasické USB, HDMI a 3,5 milimetrový konektor. Celkově váží ThinkBook Plus 1,4 kilogramy, což je dobré.

Hlavním lákadlem je však bezesporu druhý 10,8" E-ink displej, kterým se ThinkBook od ostatních zařízení odlišuje. Druhý displej nalezneme na druhé straně víka. E-ink slouží především k zobrazování notifikací, času a případně i různých připomenutí. Další možností, jak displej využívat, je vzít přiložené dotykové pero a psát si na něm poznámky. Pokud jste typ, který si často něco zapisuje, případně si chcete třeba dělat poznámky do školy a raději píšete ručně, mohla by to být dobrá volba.

Podle prvních reakcí z veletrhu se na e-ink displeji píše opravdu dobře, jelikož skvěle reaguje na dotykové pero. No a jelikož e-ink displej využívají především výrobci elektronických čteček knih, můžete si na ThinkBooku přečíst i nějakou knížku či otevřít dokument, a to pomocí aplikace Amazon Kindle, jež bude s displejem spolupracovat.

Aby se druhý displej notebooku nijak nepoškrábal, Lenovo bude přidá k zařízení také ochranný obal. Notebook půjde do prodeje už v březnu a cena bude startovat na 1999 dolarech, tedy na zhruba 55 tisících korunách s daní.
Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.