Lenovo Legion bude herní telefon dělaný na horizontální používání Lehce netradiční telefon

06.05.2020 05:00 / od Honza Nuc
foto: techarena.cz
 • Telefony Lenovo už dávno na trhu nejsou, protože je vystřídala Motorola, kterou Lenovo koupilo.
 • I přesto výrobce stále figuruje na poli počítačů, a to i herních se značkou Legion.
 • Nyní se ukazuje, že Lenovo plánuje i herní telefon.

O chystaném telefonu Lenovo Legion už se objevují informace pár měsíců, nicméně až nyní dostáváme rendery, na kterých můžeme telefon pořádně spatřit. Co se týče designové stránky, tak už je na první pohled jasné, že se nejedná úplně o běžný telefon. Na zadní straně jsou pruhy, které se sbíhají od krají do středu až k středovému obrazci, jež vypadá jako přesýpací hodiny nebo písmeno X. Dva objektivy fotoaparátů jsou překvapivě téměř uprostřed těla, což je hodně nezvyklé. Na druhou stranu je z renderů jasně vidět, že Lenovo počítá s používáním telefonu naležato (landscape) a tím pádem držením zařízení v obou rukách. Tím pádem umístění fotoaparátů dává smysl.

Lenovo dokonce umístilo na bok zařízení i přední vysunovací kamerku, která by mohla sloužit pro streamování videa při hraní her. Po designové stránce se tak bude určitě jednat o zajímavé zařízení. Prozatím neříkám, že se mi design líbí, ale netradiční rozhodně je. 

Skvělou zprávou je pak informace o 90W kabelovém nabíjení, které baterii o velikosti 5000 mAh dobije do plné kapacity za půl hodiny. Nabíjecí konektor bude zřejmě také z boční strany (berme boční stranu u klasických telefonů) a slot na SIM karty bude zase na spodní straně. Lenovo Legion má mít také dobré chlazení a výborný zvuk díky duálním reproduktorům. Nebude chybět rychlé úložiště UFS 3.0, operační paměť LPDDR5 a procesor Qualcomm Snapdragon 865

O velikosti displeje zatím nevíme, avšak rozlišení by mělo být Full HD+ a obnovovací frekvence 144 Hz s tím, že odezva dotyku má být na 270Hz. Fotoaparáty na zadní straně pak mají nabídnout 64 a 16 Mpx. Přední kamerka bude mít 20 Mpx.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • Filip Pazourek-9. květen 2020

  Lenovo je/bylo hodně hejtováno, a podle zkušeností mého okolí většinou byly telefony reklamovány třeba v prvním půlroce. Já mám asi štěstí mobil této značky mám již 4 roky (je to 5 let starý model VIBE P1m s procesorem MediaTek) a stále šlape, dokonce na něm hraji i náročnější 3D hry. Takže já osobně s Lenovem problém nemám. Když by bylo vše v pořádku a cena pod 25K (jde o to kdy mobil přijde na trh) Tak by zřejmě sklidil velký úspěch. Zatím ale nevíme ani o ROG phonu 3...

  Odpovědět 
 • cunik.krochkroch-6. květen 2020

  Napíšem to na rovinu a bez obalu. Ak by to LENOVO tento krát neposralo a zvládlo to výnimočne po všetkých stránkach (hardware, software, chladenie, video atď.) tak toto je také nóvum, že ostatných predstihli o 1 až 2 roky a nepotrebovali na to ani blbnúť zo 144, 250 či 900 Mpx. Otázne je, či to pochopia aj tí čo sú z nehráčskeho segmentu zákazníkov, alebo budú ako ovce čakať až cca v r. 2021 prípadne 2022 s podobnou víziou príde Xiaomi či Apple a až potom toto inžinierske prelomové riešenie získa svetovú obľubu.

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.