Lehoučky notebook od Samsungu se stylusem S Pen se dočkal nástupce Pro kreslení i psaní bude mnohem lepší

13.12.2018 10:30 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Notebook 9 bude nově nabízen nejen ve 13palcové verzi, ale také v 15palcové
  • Nechybí nové procesory Intel, odemykání obličejem i otiskem prstu nebo větší baterie
  • Největší přednosti je ovšem přepracovaný stylus S Pen s mnohem lepší odezvou
  • Cena se bude pohybovat kolem 40 tisíc korun

Notebook od Samsungu nejsou sice na našem trhu úplně běžné, ale to neznamená, že si nezaslouží pozornost. Naopak jde často o velice lákavá zařízení, přičemž některá nemají ani přímou konkurenci. Jedním z těchto kousků je i hybridní 2v1 zařízení Notebook 9 Pen, jehož doytykový displej lze otočit až o 360°. To však není to hlavní. Jak už název napovídá, k notebooku patří také pero - přesněji známý S Pen.  

Ten je schován přímo v těle notebooku a doznal notných vylepšeních. Samsung prý zlepšil odezvu, která je až dvakrát rychlejší a můžete vyměňovat nově i hroty stylusu. Pro tvořivé uživatele a grafiky tedy bude dávat upgrade určitě smysl. Pero je nyní také ve žluté barvě stejně jako u Galaxy Note 9, aby ladilo s modrým notebookem. 

V parádním hliníkovém šasi sídlí nyní 8. generace procesorů Intel, je zde gigabitová Wi-Fi, stereo reproduktory AKG, odemykání obličejem i otiskem prstu a nabídka portů se vylepšila. Jsou zde dva USB-C Thunderbolt 3 porty, jedno běžné USB-C, 3,5mm jack pro sluchátka i mikrofon a naštěstí nechybí ani microSD slot. Notebook lze zakoupit opět se 13palcovým Full HD displejem s poměrně tenkými rámečky, nebo nově také s 15palcový Full HD displejem, který bude ovšem pochopitelně citelně dražší.  

Otázkou je, zda se Samsungu povedlo napravit chyby poslední generace Notebooku 9. Zařízení působilo totiž velice levně a výdrž baterky byla podprůměrná. Vzhledem k větší baterce bychom se sice měli dočkat až 15 hodiny na nabití a nechybí ani rychlé nabíjení, ale kde je pravda ukáže až testování. Prozatím nemáme ani oficiální cenu, ale předchozí generace začínala kolem 40 tisíc korun. Blíže se na notebook určitě podíváme na veletrhu CES v lednu. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.