Laserová televize Hisense je zajímavým experimentem, který na nás moc nepřesvědčil TriChroma prohrává v porovnání se stejně drahými QLED televizemi

16.01.2019 12:00 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Hisense nám ukázal na CESu prototyp své laserové televize TriChroma
  • Každá z RGB barev zde má vlastní laseru, což znamená razantní vylepšení kvality obrazu a reprodukce barev
  • Kvalitou však televize zkrátka stále zaostává za ostatním stejně drahým televizemi

Hisense je u nás méně známou společností, která vyrábí telefony, televize a další elektroniku. Právě v televizích je však tento výrobce nečekaně ambiciózní, jelikož už pár let prohlašuje, že našel budoucnost televizí. Tou má být laserová technologie, na níž pracuje už dost dlouho. Již před pár lety vyšla první laserová televize Hisense, která využívala jeden bílý laser, který se poté pomocí filtrů měnil na barvy a výsledný obraz se promítal na reflektivní rámeček pověšený na zdi.  

Od té doby společnost s technologií pokročila a přináší nám televize se dvěma lasery, avšak my jsme si mohli prohlédnout na CESu prozatím jen prototyp ještě modernějšího televizoru TriChroma. Jak název napovídá, tato laserová televize nabízí už tři lasery, z nichž každý má na starost jednu ze základních tří RGB barev. Díky tomu mají být barvy mnohem živější a věrně, přesně tak jak to režiséři filmů zamýšleli. 

My jsme se konkrétně dívali na 100palcový úhlopříčku a obraz byl opravdu velkým pokrokem oproti předchozím generacím. Bohužel nás však vzhledem k ceně nepřesvědčil natolik, abychom dali v budoucnu laseru přednost před mnohem slibnější MicroLED technologií. Obzvláště když má být TriChroma drahá stejně jako současná největší 8K HDR televize od Samsungu, jejíž kvalita obrazu je skutečně někde úplně jinde. Laser nabízí rozhodně zajímavé možnosti, ale kvalita obrazu a neskladnost zařízení nás nedokázala přesvědčit. 

Celý promítací systém je totiž umístěn ve velké konzoli pod “promítacím plátnem”, ve kterém jsou umístěny rovněž reproduktory a veké chladicí větráky. Tuto konzoli lze zabudovat chytře třeba do stolku, avšak i tak pořád zabírá zbytečně moc místa oproti moderním ultratenkým televizím, a navíc by znamenalo takové zabudování další peníze navíc. Nemluvě o faktu, že samotný obraz nenabízí mnoho výhod oproti kupříkladu QLED. Obraz má být prý plynulejší, ale nějakého rozdílu jsme si moc nevšimli a jas je daleko nižší než u jiných televizorů. A pak je tu také ta maličkost, že občas vypadalo i propagační demo video na této televizi celkem špatně


Zkrátka a jednoduše bychom si prozatím koupili domů raději 8K HDR QLED, parádní novou 8K HDR televizi od Sony, nebo počkali na MicroLED, jenž se nevypaluje, nemusí mít vůbec žádné rámečky a pracuje na něm více výrobců. Na laseru pracuje snad jen Hisense a to o ledasčem vypovídá.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.