Lady Gaga vydala po třech letech první klip. Byl natočen pomocí iPhonu 11 Pro Apple a Google se předhánějí v hudebních klipech

02.03.2020 12:41 / od Michal Šrajer
foto:  Apple
  • Lady Gaga se po letech vrací na hudební scénu s klipem Stupid Love.
  • Celé video je přitom točeno čistě na iPhone 11 Pro s použitím profesionálního stabilizátoru.

Výrobci smartphonů přicházejí pravidelně s novými způsoby, jak prezentovat schopnosti svých zařízení. Už dlouho se dělají kupříkladu reklamy, které mají být točeny přímo na daném telefonu. Ne vždy je to sice úplná pravda, jak jsme se mohli dozvědět třeba u kdysi kontroverzní reklamy na Nokii Lumii 1020, ale přesto se nadále tento typ prezentace používá. Byť v posledních dvou letech to někteří výrobci povýšili. 

Kupříkladu v roce 2015 se dočkal iPhone a iPad skvělé propagaci díky epizodě populárního seriálu Modern Family, která byla točena celá přes FaceTime, aby tak tvůrci prezentovali komplikace vztahů na dálku. Nový trend v marketingu však nasadil až Google, když byl v roce 2018 vydán klip Johnyho Legenda, jenž byl točen čistě na Pixel 2 a Pixel 2 XL. Samozřejmě za použití velkých stabilizátorů a silné editace, ale přesto byl základem stále záběr z telefonu. Mohli jsme vidět, čeho lze docílit s telefonem a trochou kreativity.


Dodnes často vidíme, že dávají výrobci své telefony fotografům, kteří poté vytvářejí cover fotky různých časopisů, jež byly foceny telefony (často OnePlus a Huawei), ale u videa se do té doby něco takového nedělo. Google začal něco nového a po uvedení Pixelu 3 jsme se tak v rámci propagace dočkali dalšího klipu točeném na nové modely. Konkrétně šlo o klip Eminema ve slavné Empire State Building

Něco podobného zkusila loni také Selena Gomez, jež natáčela hned dva své klipy na iPhone 11 Pro a poté bylo vše i sestříháno a upravena na Macu. Dnes však dostal iPhone 11 Pro ještě větší šanci zazářit. Po 3 letech vydala slavná zpěvačka Lady Gaga svůj první comeback klip a patrně vás nepřekvapí, na co byl natáčen. Ano, vše bylo točeno na iPhone 11 Pro zasezen jako vždy v profesionálním stabilizátoru. V klipu nenajdeme o iPhonech jedinou zmínku, ale v popisku videa je jasně uvedeno, že je vše točeno čistě na jablečný telefon. 

Najednou je tedy iPhone spojen s návratem jedné z nejpopulárnějších zpěvaček dnešní doby, což se nepochybně podepíše na popularitě. Ostatně o tom zrovna teď čtete článek i u nás. Je však otázkou, zda mohou být iPhony ještě populárnější. V nedávném průzkumu se totiž ukázalo, že šest z TOP 10 nejprodávanějších smartphonů roku patří Applu


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.