Krom 5G toho LG V50 ThinQ moc nového oproti poslední generaci nepřináší Lepší procesor i větší baterka

01.03.2019 14:11 / od Michal Šrajer
Huawei Watch GT 2
  • Prvním telefonem s podporou 5G sítí je model V50 ThinQ
  • Oproti V40 se liší jen novým Snapdragonem 855 s podporou 5G a větší baterií
  • Cena a dostupnost na našem trhu je zatím ve hvězdách

Krom nové vlajky v podobě G8 ThinQ si LG přivezlo letos na MWC také další generaci řady "V". I když spojení "nová generace" je dost zavádějící. LG V50 ThinQ je totiž z velké části jen vylepšenou verzí V40. Je zde stejný trojitý fotoaparát s hlavním 12Mpx snímačem se světelností f/1.5, 16Mpx širokoúhlým objektivem a 12Mpx teleobjektivem. Vepředu jsou poté stále dvě kamerky (běžná + širokoúhlá), čtečka otisků prstů je na zádech, je zde voděodolnost IP68, stereo reproduktory či kvalitní výstup z 3,5mm jacku. 

Největší novinkou a důvodem příchodu V50 na trh už po půl roce od poslední generace je 5G. LG chtělo zkrátka naskočit na vlak sítí paté generace co nejdříve, a tak tu má V50 s novým Snapdragonem 855 a modemem 5G. RAM zůstává na 6 GB, ale nárůst výkonu bude určitě i tak citelný. Navíc potěší i větší 4000mAh baterie s bezdrátovým nabíjením a vylepšené chlazení. Menší změnou prošel mimochodem i design zad, kde jsou nyní čočky fotoaparátů elegantně zcela zapuštěné do těla.

6,4palcový OLED displej s výřezem a Quad HD+ rozlišením vypadá stále pěkně, ale jeho rámečky už dnes moc neupoutají. Displeji u V50 ThinQ můžete ovšem dokoupit i kamaráda. LG totiž vyrobilo speciální Dual Screen kryt, který má v sobě další 6,2palcový Full HD+ OLED panel, který může sloužit pro rozšíření pracovaní plochy. Na jednom displeji se můžete dívat na YouTube a na druhém třeba sepisovat zároveň e-maily. Nebo lze využít jeden z displejů čistě jen jako ovladač na hraní a druhý displej poslouží pro zobrazení samotné hry. Takové funkce musejí ovšem nejprve využít sami vývojáři her stejně jako u ROG Phonu, čemuž moc nevěřím. 

Jednoduše řečeno není LG V50 nijak velkým skokem kupředu a mnohem více novinek přináší model G8 ThinQ. Tedy pokud se dokážete obejít bez toho 5G připojení, což myslím, že v Česku zatím asi každý zvládne. Dual Screen kryt je potom fajn příslušenství, ale to všechno bude něco stát. Cenu zatím neznáme, ale určitě nebude jako vždy malá, ale koneckonců nás nemusí ani trápit. Kdo ví kdy a záda vůbec se k nám V50 dostane


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.