Krásný, bez notche a se 48Mpx foťákem. Honoru View 20 nechybí prakticky nic Další velký hit na obzoru?

26.12.2018 12:00 / od Michal Šrajer
Xiaomi Mi 9
  • View 20 uchvátí především originálním designem zadního skla a displejem bez notche
  • Procesorem je Kirin 980, je zde až 8 GB RAM a baterie má 4000 mAh
  • Nechybí ani hlavní 48Mpx fotoaparát a speciální senzor pro 3D mapování
  • Telefon by mohl startovat na 12 tisících korunách

Čekali jsme dlouho, ale nakonec se Honor View 20 přeci jen představil ještě tento rok. Zatím je telefon určen pouze pro Čínu, ale v půlce ledna dojde také na globální premiéru. A že o ten telefon rozhodně na našem trhu přijít nechceme. View 20 je skutečný krasavec. Skleněné záda nejen mění barvu, ale podle úhlu naklonění hází také dolesky ve tvaru písmene “V”, takže každý hned pozná, do jaké série tenhle kousek patří. Na voděodolnost zde ovšem bohužel nenarazíte.

Kruhový výřez pro kamerku je výrazně menší než u Galaxy A8s

Pokud telefon otočíme, ta narazíme na velký 6,4palcový IPS displej stále s Full HD+ rozlišením. Ten se chlubí zejména úzkými rámečky a absencí notche. Namísto něj je v levém horním rohu malý kruhový výřez o průměru 4,5 mm, v němž se ukrývá 25Mpx kamerka. Jelikož se však jedná o IPS panel, nenajdeme v něm čtečku otisků prstů. Ta je stále na zádech.

Když už jsme však načali tu přední kmaerku, tak přejděme k fotoaparátům. Ten hlavní na zádech má 48 Mpx a světelnost f/1.8. Je to fyzicky obří 1/2palcový senzor, ale má miniaturní 0,8um pixely. Spojením čtyři pixelů do jednoho ovšem vzniknou 12Mpx snímky s ekvivalentem 1,6um pixelů, takže lze očekávat skvělé HDR a noční snímky. Druhý senzor je pak speciálně určen pro 3D mapování, skenování objektů a s tím spojené hrátky s rozšířenou realitou. Při focení tedy moc užiteční není. 

Veškeré fotografie pocházejí z webu androidcentral.com


Hnacím motorem je zde nejsilnější Kirin 980, jemuž dělá podporu 6/8 GB RAM. Úložiště může mít 128 nebo 256 GB a je zde také nový slot pro nano paměťové karty, který přinesl jako první Huawei Mate 20 Pro. Baterie má poté slušných 4000 mAh a je zde USB-C s rychlým 22,5W nabíjením. Nechybí dokonce ani 3,5mm jack pro sluchátka a systémem je pochopitelně Android 9.0 Pie s nadstavbou EMUI. 

View 20 bude k dispozici v černé, modré a červené barvě. Oficiální evropskou cenu a dostupnost se dozvíme až po globálním představení 22. ledna, ale přepočet a započítání daně z čínských ceny nám může dát hrubou představu. Základní 6/128 GB model by mohl začínat na 12 tisících korunách, prostřední 8/128 GB varianta už se dostává na 14 tisíc a nejvyšší 8/256 GB verze by mohla stát až 16 tisíc korun. To by dělalo z View 20 s přehledem doposud nejdražší globálně dostupný Honor.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • Filip-Facebook-2. leden 2019

    Nabušený telefon za přijatelnou cenu. Má i optickou stabilizaci?

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.