Konečně zase nové HTC! Vyšší střední třídu prozradil Geekbench Snad to letos už vyjde

12.04.2019 12:55 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • V Geekbenchy se objevil záznam telefonu HTC s označením 2Q7A100
  • Zařízení má mít podle všeho Snapdragon 710, 6 GB RAM a Android 9
  • Zapadá tedy do vyšší střední třídy, kam zatím HTC ještě nezavítalo

Ještě v prosinci nám HTC tvrdilo, že nehodlá v žádném případě odejít z trhu smartphonů a chce se letos zaměřit už jen na vlajkové modely a střední třídu. Poté jsme se ale dozvěděli, že v první polovině roku určitě vlajková loď nepřijde a v polovině dubna nemáme zatím žádné jiné oznámení od HTC. Věrný benchmark Geekbench nám však nyní plány HTC možná trochu poodhaluje. 

V databázi se totiž objevil záznam telefonu od HTC s označením 2Q7A100 a procesorem Snapdragon 710. To je dost dobrá volba procesoru pro vyšší střední třídu, avšak pořád trochu zamrzí vzhledem k nedávnému odhalení Snapdragonu 730. Jelikož zatím o novém HTC nevíme doslova vůbec nic a toto je první zmínka, tak se představení dočkáme zaručeně až za pár měsíců někdy v létě. V té době už ale přijdou první telefony s již zmiňovaným novějším Snapdragonem a když vezmeme v potaz ještě pověstně vysokou cenu HTC, tak to nezní moc nadějně. Přesto však doufám, že nás tentokrát HTC překvapí. Ostatně jako vždycky. 

Co dál víme o novém telefonu? Inu z Geekbench lze vyčíst ještě 6 GB RAM a nasazení Androidu 9.0 Pie. To je skutečně doslova vše a na internetu nekolují nikde ani žádné zvěsti o jménu či designu. Zatím tedy musíme jen čekat, ale jisté je, že se s tímto telefon podívá HTC do nových vod. Procesory od Qualcommu řady 700 jsou určeny pro dražší střední třídu, kam zatím HTC žádný telefon nepřineslo. Poslední nejsilnější střední třídou byl model U12 Plus ze září 2018 a ten měl Snapdragon 636. V každém případě vysoce omezené vydávání nových telefonů zatím funguje, jelikož HTC začalo na telefonech v posledním období prodělávat konečně mnohem méně než dříve.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.