Konečně úspěch. LG V50 ThinQ 5G je pro společnost překvapivým hitem Na domácí půdě 5G už nyní frčí

24.06.2019 14:31 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • První 5G telefon od LG je na domácím trhu na poměry společnosti obrovským úspěchem
  • V50 5G se prodává první týden 4x lépe než jako předchůdce V40

Skoro každý výrobce spoléhá ve velkém na 5G, která má opět nakopnout stagnujících prodejů smartphonů. Jedním z těch, kteří spoléhají na 5G nejvíce, je pak LG. To se nechalo slyšet, že očekává nárůsty prodejů svých telefonů právě díky 5G, jež má společnost spasit a vrátit na správnou kolej. Dokonce se zrušil i vývoj ohebných telefonů ve prospěch rychlejšího nasazení 5G a jak se nyní ukazuje, byla to přinejmenším prozatím dobrá sázka.  

Podle posledních zpráv se totiž v domovské Jižní Koreji, kde se 5G už nyní rozjíždí, prodává nejnovější model LG V50 ThinQ 5G velice dobře. Jen za jeden týden, kdy je zařízení v prodeji, se jej prodalo už více jak 100 tisíc kusů, což je čtyřikrát více, než se prodalo předchozího LG V40 za první týden. Je samozřejmě otázkou, jestli lidi láká především 5G, nebo zkrátka jen nebyl model V40 přiliž zajímavý sám o sobě. 

Na ostatních trzích, jako je Amerika, Británie či Austrálie, se pak začíná prodávat běžný model V50, avšak o jeho prodejích LG zatím mlčí. Ostatně stejně jako Samsung zatím mlčí kupodivu o prodejích Galaxy S10 5G. Člověk by čekal, že se budou výrobci hned chlubit, jak už to vždy bývá, ale u 5G telefonu Samsung zatím mlčí. Samozřejmě je naivní domýšlet se, že LG prodává více 5G telefonů než jeho obří konkurent, ale možná bude nakonec rozdíl mezi prodeji menší, než jsme mohli očekávat, a tak Samsung raději zachovává rádiový klid. Přeci jen je LG V50 i na tamním trhu daleko levnější než Samsung, takže může 5G lákat mnohem více lidí, kteří by si Samsung nikdy nekoupili.  

Samotné LG však přisuzuje úspěch také nádhernému designu s kompletně zapuštěnými fotoaparáty a upgradu v oblasti výkonu a fotoaparátů. To vše prý vedlo k tomuto obrovskému prodejním úspěchu na domácí půdě. V budoucnu pak LG věří, že upevní svou pozici vedoucího 5G výrobce díky obrovskému patentovému portfoliu, se kterým hodlá nyní útočit. Osobně mi nezbývá než doufat, že se LG nezmýlí ani v tomto a dočkáme se jeho velkého návratu. Rozhodně držím palce. Další konkurenci pro Samsung, Huawei a Xiaomi by to chtělo na našem trhu jako sůl.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.